Wiadomości z Katowic

Bezpieczne wakacje na katowickim Załężu

  • Dodano: 2019-08-14 08:00, aktualizacja: 2019-08-13 09:18

Katowiccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Miejską w Katowicach przeprowadzili działania profilaktyczne pn. „Mamo, Tato Nie zgub mnie” na kąpielisku zlokalizowanym na orliku przy ul. Gliwickiej.

Mundurowi w formie zabawy uczyli dzieci bezpiecznych zachowań nad wodą

Opiekunom natomiast radzili, czego należy nauczyć dziecko przed wyprawą nad wodę, aby nie zgubiło się w tłumie na plaży czy basenie.

W wakacyjne, słoneczne dni często korzystamy z różnego rodzaju kąpielisk by schłodzić się w wodzie. W Katowicach nie brakuje takich miejsc, gdzie można odpocząć w w upalne dni nad wodą. Są strzeżone kąpieliska, plaże oraz parki wodne. Katowiccy policjanci spotkali się z mieszkańcami wypoczywającymi w mieście na wodnym placu zabaw przy ul. Gliwickiej, aby porozmawiać o bezpieczeństwie nad wodą. Dla dzieci i młodzieży przygotowali różne zadania do wykonania np.: krzyżówkę, rozsypywanki z zasadami bezpieczeństwa nad wodą czy ze znakami zakazu, informacyjnymi i nakazu, które można spotkać przy akwenach.

Dzieci mogły ułożyć puzzle, odpowiedzieć na zagadki oraz usłyszeć ciekawe historyjki Sznupka

Dla dorosłych policjanci przygotowali test wiedzy z bezpieczeństwa. Odważnych, którzy prawidłowo rozwiązali zadania policjanci nagrodzili upominkami opatrzonymi nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” tj. kolorowankami, ulotkami, naklejkami, broszurami „Bezpieczeństwo nad wodą” z Ministerstwa Sortu i Turystyki. Najmłodszym uczestnikom kąpieliska policjanci obdarowali „opaskami bezpieczeństwa” z napisem „Zgubiłem się! Pomóż mi!”, na których znajduje się miejsce do wpisania numeru telefonu do opiekuna. Zadaniem opaski jest przyspieszenie nawiązania kontaktu z opiekunem w przypadku zagubienia się dziecka i uniknięcie stania się ofiarą przestępstwa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.