Wiadomości z Katowic

Bezpieczny maluch bezpiecznie podróżuje komunikację miejską

  • Dodano: 2020-02-17 08:15, aktualizacja: 2020-02-14 10:12

Policjantka z katowickiej komendy wraz z przedszkolakami z dzielnicy Giszowiec w ramach programu „Bezpieczny Maluch” spotkała się z przedstawicielem Zarządu Transportu Metropolitalnego w Katowicach Panią Sylwią Żywczok.

Tematem spotkania było bezpieczne podróżowanie komunikacją miejską.

Podczas spotkania dzieciom towarzyszyła maskotka śląskiej policji – policyjny pies SznupekW trakcie spotkania z przedstawicielem Zarządu Transportu Metropolitalnego salę w przedszkolu zaaranżowano na autobus miejski, do którego zostały zaproszone przedszkolaki. Z pomocą kolorowych zdjęć, rysunków, znaków oraz wierszy pod tytułami „Bezpieczne podróżowanie” i „Nie bądź wandalem” dzieci m.in. poznały, do kogo należy się zwrócić się o pomoc w przypadku zagubienia się podczas podróży komunikacją miejską lub utraty rzeczy osobistych, a także jak należy właściwie zachować się na przystanku i w pojazdach komunikacji miejskiej, aby podróżowanie było przyjemne i bezpieczne. Ponadto dzieci ćwiczyły jak bezpieczne wychodzić z zatłoczonego autobusu lub tramwaju oraz jak pilnować swojego bagażu. Ponadto przypomniano przedszkolakom o bezpłatnym numerze alarmowym 112. Na zakończenie dla zwiększenia bezpieczeństwa na drodze wszystkie dzieci otrzymały odblaski oraz naklejki z hasłami dotyczącymi bezpiecznych zachowań.

 
W tym roku udział w programie biorą katowickie przedszkola nr 59, 61, 64 i 91

Program profilaktyczno-edukacyjny „Bezpieczny Maluch” jest autorskim projektem Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, którego zadaniem jest podniesienie bezpieczeństwa wśród katowickich sześciolatków. Program w sposób kompleksowy obejmuje bezpieczeństwo dziecka w wybranych obszarach tj.: w kontakcie z osobą obcą i psami, podczas wypoczynku nad wodą i w górach. Uczy jak zachować się m.in. w czasie pożaru lub innej sytuacji wystąpienia zagrożenia życia i zdrowia. Ponadto podczas zajęć poruszana jest tematyka relacji rówieśniczych.

Partnerami programu są Urząd Miasta (Wydział Edukacji i Sportu, Wydział Zarządzania Kryzysowego), Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, Nadleśnictwo Katowice, Sąd Rejonowy Katowice – Zachód w Katowicach, Centrum Powiadamiania Ratunkowego Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Zarząd Transportu Metropolitalnego oraz Hufiec Katowice ze Związku Harcerstwa Polskiego.

Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również