Wiadomości z Katowic

Bezpieczny Senior z katowickimi dzielnicowymi

  • Dodano: 2021-10-05 06:45, aktualizacja: 2021-10-05 06:51

Warto brać przykład z seniorów z Osiedla Tysiąclecia, którzy cyklicznie spotykają się w klubie parafialnym Matki Bożej Piekarskiej przy ul. Ułańskiej ze swoimi dzielnicowymi asp. szt. Tomaszem Sołtysiakiem i sierż. szt. Sylwią Michalak, aby rozmawiać o ich bezpieczeństwie.

Bezpieczny Senior

Tym razem spotkanie z policjantami rozpoczęło się emisją filmu profilaktycznego pn. „Hermenegilda KO” stworzonego przez Stowarzyszenie FAMI.LOCK oraz Teatr Bez Sceny. Zagrożenia wskazane w filmie były konsultowane z katowickimi policjantami. Film profilaktyczny o charakterze komediowym spełnia rolę ostrzeżenia skierowanego do seniorów przed zagrożeniami na jakie są narażeni ze strony wszelkiego rodzaju oszustów i naciągaczy.

Po filmie uczestnicy spotkania wysłuchali policjantkę z katowickiej profilaktyki oraz dzielnicowych, którzy wymienili bieżące zagrożenia oraz omówili bezpieczne zachowania z osobami nieznajomymi, z którymi najczęściej osoby starsze mogą mieć kontakt przez telefon lub osobiście w miejscu zamieszkania. Ponadto policjanci rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Przypomnieli o przywilejach i obowiązkach pieszego, który wchodząc na przejście dla pieszych lub znajdując się na nim ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju. Pieszy korzystający z tego przywileju ma obowiązek zachowania szczególnej ostrożności! Każdy uczestnik został wyposażony w odblaski oraz broszury „Bezpieczny senior”. Seniorzy, którzy odpowiedzieli na zadane pytania przez dzielnicowych z zakresu bezpieczeństwa otrzymali torby z odblaskiem.

Zapraszamy do zobaczenia filmu edukacyjnego „Hermenegilda KO” oraz na spotkania z policjantami, które odbędą się w Miejskich Bibliotekach w Katowicach w następujących terminach:

  • 15 października 2021 r. godz. 12:00 w Filii nr 11 w Koszutce, ul. Grażyńskiego 47;
  • 22 października 2021 r. godz. 10:00 w Filii nr 16 w Bogucicach, ul. Wajdy 21 – emisja filmu;
  • 5 listopada 2021 r. godz. 10:00 w Filii nr 16 w Bogucicach, ul. Wajdy 21 – spotkanie z policjantem;
  • 27 października 2021 r. godz. 17:00 w Fili nr 19 w Szopienicach, ul. Obrońców Westerplatte 10.

Spotkania z emisją filmu są współfinansowane z budżetu Miasta Katowice w ramach Inicjatywy Lokalnej.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony, gdzie będziemy podawać następne terminy spotkań!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.