Wiadomości z Katowic

Bójka, kradzież i pomoc bezdomnym. Pracowity dzień strażników miejskich

  • Dodano: 2024-05-15 09:15

Strażnicy miejscy po pościgu zatrzymali biorącego udział w bójce mężczyznę. Ujęli też sprawcę kradzieży. Pomogli nietrzeźwemu i leżącemu na ławce przy piaskownicy mężczyźnie, który pilnie potrzebował pomocy medycznej.

Działo się!

Do pierwszego zdarzenia doszło w poniedziałek około 20 na ulicy  3-Maja. W trakcie przewozu nietrzeźwego do izby wytrzeźwień – w rejonie Galerii, funkcjonariusze zauważali dwóch bijących się mężczyzn. Jeden z nich trzymał w ręku pałkę teleskopową. Strażnicy natychmiast wkroczyli do akcji. Mężczyzna, który zaczął uciekać w kierunku Placu Wolności został szybko złapany i obezwładniony. Drugiego sprawcę zatrzymali policjanci z pobliskiego komisariatu. Mężczyzna, który miał teleskopową pałkę był agresywny – szarpał się policjantami, chcąc najprawdopodobniej uniknąć zatrzymania. Okazało się, że to on zaatakował pierwszy i znany jest policjantom ze wcześniejszych interwencji.

W niedzielę około 23 na Placu Szewczyka, strażnicy miejscy pomogli poszkodowanemu złapać sprawcę kradzieży telefonu komórkowego i  portfela z gotówką w kwocie 1500 złotych

Potrzebowali pomocy

Przedwczoraj około 20.30 na ulicy Gliwickiej strażnicy miejscy podjęli interwencję wobec dwóch nietrzeźwych mężczyzn.  Ze względu na zagrożenie zdrowia jednego z nich  - krwotok z nosa i po udzieleniu niezbędnej pomocy  wezwali na miejsce ratowników medycznych. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

Dwie godziny później patrol straży miejskiej otrzymał od dyżurnego informację, że mieszkaniec w rozmowie telefonicznej powiedział o mężczyźnie – najprawdopodobniej bezdomnym, który od dłuższego czasu leży na ławce przy piaskownicy w pobliżu bloku przy ulicy Tysiąclecia. Kilka minut później patrol był już na miejscu. Widząc jego opuchnięte nogi i dysponując informacją, że niedawno wyszedł ze szpitala po wylewie – funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe. Po zbadaniu przez  ratowników medycznych 58-latek został zabrany do szpitala

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: Straż Miejska Katowice / fot. Straż Miejska Katowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również