Wiadomości z Katowic

Brutale pobicie na Mariackiej. 33 latek zaatakowany "tulipanem". Sprawcy zatrzymani

  • Dodano: 2021-11-26 09:00

Katowiccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie ciała dwóch osób w centrum miasta. Pomimo, że tożsamość sprawców nie była znana, a mężczyźni ukrywali się, policjanci „wytropili” podejrzanych. Na czas trwającego postępowania prokuratura zastosował policyjny dozór i poręczenie majątkowe.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na początku sierpnia w centrum miasta pobili dwie osoby. Do zdarzenia doszło na ulicy Mariackiej, kiedy w kolejne do punktu gastronomicznego doszło do kłótni pomiędzy mężczyznami. 33-latek został uderzony butelką w głowę, w wyniku czego doznał wielu ran ciętych. Natomiast 27-latek w wyniku pobicia doznał urazu kończyn dolnych.

Mężczyźni zaraz po zdarzeniu zbiegli z miejsca

Pokrzywdzeni nie znali tożsamości swoich oprawców. Kryminalni wiele tygodni spędzili na żmudnej pracy, która doprowadziła ich do ustalenia tożsamości, a następnie zatrzymania podejrzanych. Mężczyźni w wieku 26 i 32 lat zostali osadzeni w policyjnym areszcie, a następnie doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Katowice Południe, gdzie przeprowadzono czynności procesowe. Podejrzanym przedstawiono zarzut uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim. Podejrzani przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Na czas trwającego postępowania prokuratura zastosowała policyjny dozór i poręczenie majątkowe w wysokości 2 tys. złotych. Podejrzani raz w tygodniu muszą zgłaszać się na komisariat Policji. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat więzienia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.