Wiadomości z Katowic

Czterech mężczyzn aresztowanych za brutalne pobicie

  • Dodano: 2021-03-24 08:15, aktualizacja: 2021-03-24 07:56

Katowiccy kryminalni zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o pobicie. Zatrzymani wtargnęli do mieszkania pokrzywdzonego 40-latka i dotkliwie go pobili. Nieprzytomny mężczyzna z urazem głowy jest hospitalizowany. Na wniosek prokuratury, katowicki sąd tymczasowo aresztował zatrzymanych. Grozi im kara do 8 lat więzienia.
zdjęcie kolorowe: młody mężczyzna siedzący na ławce w okratowanym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych zdjęcie kolorowe: dwóch nieumundurowanych policjantów z zatrzymanym mężczyzną na korytarzu w prokuraturze 

O pobiciu katowiccy policjanci zostali zawiadomieni dopiero kilka dni po zdarzeniu

Z ustaleń śledczych wynika, że do mieszkania 40-letniego mieszkańca Katowic przyszło 4 mężczyzn, którzy dotkliwie go pobili. Mężczyzna był uderzany pięściami po głowie i kopany. Powodem tak brutalnego zachowania napastników miała być wcześniejsza kłótnia, do której doszło pomiędzy pokrzywdzonym, a jednym ze sprawców. Po całym zdarzeniu napastnicy opuścili mieszkanie. Mężczyzna nie zadzwonił po pomoc medyczną, ani nie zgłosił pobicia Policji. Dopiero po kilku dniach, kiedy jego stan znacznie się pogorszył, matka pokrzywdzonego złożyła zawiadomienie. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie był operowany ze względu na ciężki uraz głowy. Natychmiast po otrzymaniu zawiadomienia, katowiccy kryminalni podjęli działania zmierzające do ustalenia tożsamości sprawców, ostatecznie doprowadzając do ich zatrzymania. Czterej mężczyźni w wieku od 17 do 54 lat zostali osadzeni w policyjnym areszcie i doprowadzeni do sądu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice-Wschód, sąd tymczasowo aresztował mężczyzn na 3 miesiące. Grozi im kara do 8 lat więzienia, która wobec 54-latka może zostać zwiększona o połowę, gdyż działał w warunkach tak zwanej recydywy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również