Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Budowa centrum przesiadkowego za 74 mln złotych coraz bliżej

  • Dodano: 2018-09-19 10:00

Miasto Katowice oraz Tramwaje Śląskie z wspólną inicjatywą. Budowa centrum przesiadkowego za 74 mln złotych coraz bliżej.

Miasto Katowice rozpoczyna jedną ze swoich największych inwestycji, której koszt oszacowany został na 74 mln złotych, ruszyła bowiem budowa centrum przesiadkowego na Zawodziu.

Centrum przesiadkowe na Zawodziu będzie się składać z budynku dworca, dwóch parkingów dla 275 samochodów, wiaty dla 36 rowerów, wiaty peronowej oraz miejsc postojowych dla autobusów i punktów Kiss&Ride (czyli miejsc na bardzo krótki, kilkuminutowy postój). Tramwaje w kierunku centrum będą odjeżdżały ok 20-24 razy na godzinę, czyli co 2,5-3 minuty. Linii tramwajowych ma jeździć co najmniej 6 w kierunku centrum. Z kolei w stronę Szopienic, Sosnowca i Mysłowic mają wozić pasażerów trzy linie. Połączenia będą realizowane co 4-5 minut. Kursy autobusów w stronę Mysłowic, Szopienic, Janowa, Nikiszowca i Giszowca będą odjeżdżać stąd co 2,5-3 minut. Będzie to przystanek końcowy bądź początkowy 12 linii autobusowych. Autobusy przelotowe będą się tu zatrzymywały co 10 minut. Planuje się trzy takie linie.

Wykonawcą inwestycji są firmy ZUE oraz Unibep, całość ma być oddana do użytku 16 listopada 2019 roku.


Źródło: Mateusz Aleksandrowicz

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Andrzej

    36 miejsc dla roweró???? Mysle, że to bedzie zdecydowanie zbyt mało.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.