Wiadomości z Katowic

Uwaga kierowcy! Od dzisiaj ul. Goeppert-Mayer przejezdna tylko w jednym kierunku!

  • Dodano: 2019-08-01 15:15

Wciąż trwają prace budowlane związane z powstającym przy ulicy Sądowej Centrum Przesiadkowym - od dzisiaj, tj. od 1 sierpnia, ruch ulicą Goeppert-Mayer odbywał się będzie tylko w jednym kierunku: od ulicy Gliwickiej w stronę ulicy Mikołowskiej. Kierowcy, którzy planują trasę w stronę Załęża i Drogowej Trasy Średnicowej muszą skorzystać z objazdu przez plac Wolności.

- Wykonawca realizuje przebudowę układu drogowego, trwają prace wzdłuż ulicy Goeppert-Meyer. Przybudowa tej ulicy realizowana jest etapami od kwietnia, a zakończy się do końca listopada 2019 roku - informuje Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice.

Przebudowa ulicy Goeppert-Mayer ma potrwać do listopada, natomiast wszystkie prace budowlane związane z powstającym Centrum Przesiadkowym "Sądowa" planowo potrwają do końca roku.

CP "Sadowa" będzie zupełnie nowym dworcem autobusowym obsługującym według planu dalekobieżne, krajowe i międzynarodowe - autobusy. W budynku obsługi podróżnych znajdą się dwie poczekalnie - na parterze ta dla podróżnych lokalnych, krajowych, na piętrze zaś dla tych, którzy wyruszają w trasę międzynarodową.

Ponadto miejsce to ma być w pełni nowoczesne i funkcjonalne - oprócz wspomnianych poczekalni znajdzie się przechowalnia bagaży, kiosk, bar, kasa, dyspozytornia oraz pomieszczenia dla kierowców autobusów. Tuż obok nie zabraknie parkingu na 50 samochodów oraz rowerowej wiaty.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 57 milionów złotych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.