Wiadomości z Katowic

Charytatywny Poland Business Run. Biznes pobiegnie po wózek dla Marcina z Katowic

  • Dodano: 2022-05-26 12:00

Trwają zapisy do charytatywnego biegu biznesowego Poland Business Run 2022. Na liście startowej jest już 16,5 tys. biegaczy. Przez udział w zawodach, które odbędą się 4 września, firmowe sztafety pomogą osobom z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii. Wśród beneficjentów jest m.in. 39-letni Marcin z Katowic, który dzięki biegaczom otrzyma dofinansowanie do wózka sportowego do gry w unihokeja.

Poland Business Run 2022

Managerowie, kadra zarządzająca, właściciele firm, jak również pracownicy różnych działów i szczebli – w czasie zawodów pod szyldem Poland Business Run, bez względu na branżę, stanowisko i obowiązki, wszyscy stają do jednej rywalizacji. Integracji sprzyja formuła biegu sztafetowego, do którego należy zgłosić 5-osobowe zespoły. Oprócz pracowników firm i korporacji na linii startu co roku stają także pracownicy instytucji i organizacji czy grupy znajomych.

W tegorocznym Poland Business Run będzie można wziąć udział na dwa sposoby: w Krakowie w ramach tradycyjnych zawodów biegowych lub w dowolnym miejscu na świecie, np. na Śląsku, wybierając opcję wirtualnej rywalizacji. W obu przypadkach dystans dla każdego zawodnika to przyjazne 4 km.

– Zapisy wystartowały. Firmy i korporacje, także z Katowic i innych śląskich miejscowości, cały czas rejestrują swoje drużyny. Ogromnie się cieszymy, że co roku możemy liczyć na tak duże zaangażowanie. Zachęcamy, by biegać i pomagać razem z nami! – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Firmy, które zapiszą się na wrześniowy bieg, poprzez swój udział wesprą beneficjentów Fundacji Poland Business Run z całego kraju. Organizacja jak co roku pomoże osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Nową grupą, która otrzyma dofinansowania, są osoby po mastektomii.

Jednym z beneficjentów jest Marcin, 39-latek z Katowic, który w wyniku wypadku komunikacyjnego w 2008 r. doznał urazu rdzenia kręgowego i paraliżu kończyn dolnych. Lekki i indywidualnie dopasowany wózek sportowy to dla niego szansa na konkurowanie z najlepszymi podczas ligowych rozgrywek.

– Dzięki nowemu sprzętowi będę mógł realizować swoją pasję związaną z grą w unihokeja na wózkach. Wózek sportowy pozwoli mi na wysokim poziomie rywalizować z zawodnikami podczas rozgrywek w lidze czeskiej, w której występuję – podkreśla Marcin, beneficjent Poland Business Run 2022, który działa także jako instruktor aktywnej rehabilitacji, dzieląc się swoim doświadczeniem z osobami, które mierzą się z nowym życiem na wózku.

Historie beneficjentów Poland Business Run są dużą motywacją dla firm i ich pracowników do uczestnictwa w sztafecie. W ubiegłym roku w biegu wzięło udział ponad 28 tys. biegaczy, a pomoc trafiła do 128 osób.

Ilu beneficjentów uda się wesprzeć w tym roku?

To zależy tylko od liczby firmowych drużyn, które do 31 maja wejdą na www.polandbusinessrun.pl, zarejestrują i opłacą swój udział w wydarzeniu.

Osoby z całej Polski, które potrzebują rehabilitacji, protez, wózków czy pomocy psychologicznej i chciałyby zostać beneficjentami biegu, wciąż mogą wysłać wniosek o wsparcie do Fundacji Poland Business Run.
Więcej informacji na stronie www.polandbusinessrun.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również