Wiadomości z Katowic

Chcesz się przekonać, jak to jest być osobą głuchoniewidomą? Przyjdź na Plac Kwiatowy

  • Dodano: 2019-08-01 13:15

3 sierpnia między godz. 12.00 a 14.00 na Placu Kwiatowym katowickiego rynku będzie można przekonać się, jak to jest być osobą głuchoniewidomą. Głuchoniewidomi to ludzie z jednoczesną dysfunkcją podstawowych (dla odbioru informacji z otoczenia oraz dla komunikacji międzyludzkiej) zmysłów – wzroku i słuchu.

3 sierpnia będziecie mieć jedyną w swoim rodzaju możliwość przejścia w specjalnych słuchawkach wytłumiających oraz goglach toru przeszkód oraz fragmentu rynku. To wszystko oczywiście w bezpiecznych warunkach przy wsparciu przeszkolonych osób. Ponadto będzie można także zapoznać się z metodami komunikacji z osobami głuchoniewidomymi oraz porozmawiać z takimi ludźmi.

Będzie też możliwość zakupu książki o życiu głuchoniewidomego – Krzysztofa Wostala. Zapraszają: Fundacja Transgresja – www.transgresja.org.pl i Śląska Fundacja Pomocy Głuchoniewidomym www.sfpg.org.pl.

Głuchoniewidomi to ludzie, u których występuje jednoczesne uszkodzenie wzroku i słuchu. Uszkodzenie to może występować w czterech wariantach:

  • jednoczesny niedosłuch i całkowity brak wzroku;
  • jednoczesne niedowidzenie i całkowity brak słuchu;
  • jednoczesny niedosłuch i niedowidzenie;
  • równoczesny całkowity brak wzroku i całkowity brak słuchu.

Wśród głuchoniewidomych są ludzie, którzy potrzebują wsparcia w wykonywaniu różnych aktywności, przemieszczaniu się i komunikacji z innymi osobami. Mimo jednoczesnego uszkodzenia dwóch podstawowych dla komunikacji międzyludzkiej zmysłów, są głuchoniewidomi, którzy żyją aktywnie i spełniają się w życiu społecznym i zawodowym.

Na bogato! TOP 5 Silesia Flesz wozi Kajetan Kajetanowicz!


Źródło: TVS

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.