Wiadomości z Katowic

Daj przykład - przechodź na zielonym. Wspólna akcja katowickich policjantów i strażników

  • Dodano: 2019-08-29 08:15, aktualizacja: 2019-08-28 09:32

Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej z katowickiej komendy wspólnie ze Strażą Miejską w Katowicach przeprowadzili wspólne działania profilaktyczne w okolicach przejść dla pieszych w Katowicach.

Mundurowi zwracali uwagę pieszym i rowerzystom, którzy w pośpiechu zapomnieli o własnym bezpieczeństwie i nie stosowali się do obowiązujących przepisów.

Akcję zrealizowano w ramach programu MSWiA, pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”

„Daj przykład – przechodź na zielonym” z takim przesłaniem dzisiaj pojawili się mundurowi w centrum Katowic, rejonie ulic gdzie występuje największy ruch pieszych. Stróże prawa w czasie działań tłumaczyli pieszym, jak ważne dla nich i dla innych uczestników ruchu drogowego jest stosowanie się do obowiązujących przepisów, w tym przechodzenie przez przejście, tylko gdy sygnalizator nadaje światło zielone. Co więcej, aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych, mundurowi wręczali odblaskowe opaski oraz kamizelki. Akcja spotykała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców Katowic. Wiążemy nadzieję, że spotkanie z funkcjonariuszami pozostanie w ich pamięci na długi czas, a przekazane elementy odblaskowe będą przypominały o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego. Akcję zrealizowano w ramach programu MSWiA, pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Ponadto policjanci oraz strażnicy będą pojawiać się w różnych częściach Katowic w związku ze zbliżającym się nowym rok szkolnego, by zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu podczas ich drogi do szkoły.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.