Wiadomości z Katowic

Dwa śmiertelne potracenia pieszych. Policja apeluje o ostrożność!

  • Dodano: 2020-11-06 09:30

Katowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch śmiertelnych wypadków drogowych, do których doszło w ciągu ostatnich dni.

W wyniku potrąceń na miejscu zdarzenia zmarli 24-letni mężczyzna i 57-letnia kobieta. Czynności w sprawach trwają, a policjanci apelują o ostrożność, dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Katowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych, gdzie śmiertelnie potraceni zostali piesi

Do pierwszego zdarzenia doszło we wtorek po godzinie 20.00 na Alei Bielskiej w kierunku Tychów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-letni kierujący citroenem jumper śmiertelnie potrącił przebiegającego w miejscu niedozwolonym 24-letniego mężczyznę. Do drugiego zdarzenia doszło w środę rano na ulicy Mikołowskiej. O godzinie 5.30 20-letni kierujący audi w rejonie przejścia dla pieszych potrącił śmiertelnie 57-letnią kobietę. Na miejscu zdarzeń pod nadzorem prokuratorów pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Czynności w sprawach trwają, a katowiccy policjanci apelują o ostrożność, dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Policja apeluje również do pieszych, aby zwłaszcza teraz, gdy szybciej zapada zmrok, a warunki atmosferyczne znacznie ograniczają widoczność, mieli przy sobie elementy odblaskowe. Niewielki breloczek, czy też jakikolwiek element lub odblaskowy napis na odzieży, znacznie wpływa na zauważenie pieszego przez kierującego pojazdem. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Pozwólmy się zobaczyć i nośmy odblaski.

Dwa śmiertelne potracenia pieszych. Policja apeluje o ostrożność!

Komentarze (1)    dodaj »

  • Petrus

    Proszę rodziny zmarłych o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus 579925890

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również