Wiadomości z Katowic

Działania "Mamo, tato nie zgub mnie". Katowiccy mundurowi dla ukraińskich dzieci

  • Dodano: 2022-04-06 10:15

Policyjni profilaktycy, wspólnie z katowickimi dzielnicowymi i funkcjonariuszami katowickiej straży miejskiej, prowadzą wśród uchodźców z Ukrainy akcję profilaktyczną „Mamo, Tato Nie zgub mnie”. Działania są skierowaną do rodziców z dziećmi, którzy przyjechali do naszego kraju. Każde dziecko otrzymało bransoletkę, na której rodzic może wpisać swój numer telefonu, co pomoże w sytuacji, gdy dziecko się zgubi. Kolejne działania już wkrótce.

Codziennie do Katowic przyjeżdżają kolejni uchodźcy z Ukrainy

Wielu z nich jedzie dalej, ale część pozostaje na Śląsku. Osoby te mogą znaleźć pomoc nie tylko na kolejowym dworcu, ale również w punktach recepcyjnych umieszczonych na terenie miasta, a także w domach studenckich, hotelach, schroniskach i hostelach. Przyjazd do obcego kraju, bez znajomości języka, otoczenia, a także topografii miasta, to stresująca sytuacja nie tylko dla dorosłego, ale przede wszystkim dla dziecka.

Chwila nieuwagi może spowodować, że malec się zgubi, zwłaszcza w nowym, zatłoczonym miejscu. Dlatego też, dbając o bezpieczeństwo najmłodszych - ukraińskich i polskich dzieci - katowiccy policjanci zaprosili do współpracy podczas kampanii „Mamo, Tato nie zgub mnie” strażników miejskich, którzy wspólnie z policyjnymi profilaktykami i dzielnicowymi odwiedzają miejsca, gdzie przebywają nas sąsiedzi z Ukrainy. Stróżom prawa towarzyszył policyjny Sznupek i Rysiu ze straży miejskiej. Maskotki mundurowych bardzo ucieszyły dzieci, które oczekiwały z rodzicami na dalszą podróż. Strażacy każdemu dziecku wręczali opaski odblaskowe i zawieszki, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych zwłaszcza po zmroku, jak również w trudnych warunkach pogodowych.

Policjanci i strażnicy przekazywali silikonowe bransoletki dla dzieci z numerami alarmowymi, a także z wolnym miejscem, w którym rodzic może wpisać swój numer telefonu, co z pewnością pomoże, gdyby dziecko się zgubiło. Jest to ważny element bezpieczeństwa, który jest bardzo pomocny zwłaszcza w podróży, czy też w innych tłocznych miejscach.

- Mamy ogromną nadzieję, że przekazane dzieciom worki odblaskowe, opaski, chusty, czapki, bransoletki „Niezgubki” i kolorowanki sprawiły najmłodszym choć trochę radości, a rodziców uspokoiły, że ich dzieci mogą być bezpieczniejsze - czytamy w komunikacie katowickiej policji.

Kolejne działania służb w tym zakresie już wkrótce.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Chyba ruska onuca

    Dla Ukraińców mamy pomoc, dla Polaków mamy mandaty. Czego nie rozumisz ruska onuco.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.