Wiadomości z Katowic

Dzielnicowi rozmawiali o bezpieczeństwie z mieszkańcami dzielnicy Janów - Nikiszowiec

  • Dodano: 2019-06-18 08:15, aktualizacja: 2019-06-17 10:00

W Katowicach odbyła się kolejna debata społeczna z mieszkańcami pn. ,,Porozmawiajmy o bezpieczeństwie -możesz mieć na nie wpływ”.

Spotkanie odbyło się w dniu 12 czerwca br. w Parafii Św. Anny na katowickim Nikiszowcu

Policjanci z Komisariatu Policji V w Katowicach rozmawiali o bezpieczeństwie z mieszkańcami dzielnicy Janów-Nikiszowiec . W spotkaniu wzięła udział Komendant katowickiej „Piątki” Pani podinsp. Renata Hałabuda.

Policjanci z Komisariatu Policji V w Katowicach przeprowadzili debatę z mieszkańcami dzielnic Janów-Nikiszowiec pod nazwą ,, Porozmawiajmy o Bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ” Spotkanie z mieszkańcami miało na celu zacieśnienie współpracy Policji ze społecznością lokalną oraz stanowiło okazję do dyskusji oraz zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz jego okolicy. Przeprowadzona debata umożliwiła przybliżenie działania ,,Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji ,,Moja Komenda” stanowiących wsparcie Policji na rzecz diagnozowania aktualnych zagrożeń. Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji V w Katowicach asp. szt. Michał Weishar, omówił zebranym koncepcje programu ,,Dzielnicowy Bliżej Nas” natomiast dzielnicowi asp. Marcin Włodyga i sierż. Mateusz Jaroch przedstawili zdiagnozowane problemy w swoich rejonach służbowych oraz realizowane przez siebie plany priorytetowe dotyczące poprawy bezpieczeństwa. Przypomnieli mieszkańcom, że posiadają przypisane do rejonu służbowego telefony służbowe oraz adresy e-mailowe. Kolejno przekazali informację jak zwiększyć bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania i na ulicy, wskazując istotne elementy zachowania w życiu codziennym w domu i na ulicy, wpływające na bezpieczeństwo mieszkańców. W kolejnej części debaty głos zabrała policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej katowickiej komendy sierż. szt. Agnieszka Krzysztofik, która przedstawiła programy i akcje profilaktyczne przeprowadzane na terenie miasta Katowice, w tym skierowane do seniorów. Omówiła zebranym zagrożenia związane z oszustami działającymi metodą na tzw. policjanta lub wnuczka oraz jak się chronić przed takimi zagrożeniami. Następnie przystąpiono do dialogu z mieszkańcami . Uczestnicy spotkania zgłaszali problemy jakie zauważają w ich miejscu zamieszkania oraz rozmawiali o nich z policjantami dzielnicowymi odpowiedzialnymi za omawiany rejon służbowy. W spotkaniu wziął również udział policjant z katowickiej ,,drogówki” st. sierż. Mariusz Rudek, który odpowiedział na pytania mieszkańców dotyczące ruchu drogowego. Wyczerpujących odpowiedzi na pytania mieszkańców udzieliła również Komendant Komisariatu Policji V w Katowicach podinsp. Renata Hałabuda.

Opisane działania oraz realizacja programu ,,Dzielnicowy Bliżej Nas” z pewnością przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa w dzielnicach, jak również pozytywnie kreują wizerunek Policji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również