Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Dzień Sportów Zespołowych Tęczowej Drużyny

  • Dodano: 2018-06-12 08:45, aktualizacja: 2018-06-12 08:52

W dniu 9 czerwca 2018 w ramach współpracy z bankiem City Handlowy 10 osobowa grupa Wolontariuszy odwiedziła Dom Dziecka „Tęcza” w Katowicach, w ramach  Programu wolontariatu Pracowniczego „Wolontariusz na Bank!”.

Do szeregów Wolontariuszy dołączyli w tym dniu: Pan Prezydent Marcin Krupa, radny Pan Adam Skowron oraz Pani Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Małgorzata Moryń-Trzęsimiech.

Do Domu Dziecka przybyły również  zaprzyjaźnione „Zumbaczki” – i jak zwykle muzyką a zwłaszcza tańcem rozkręciły imprezę.

Wszyscy Wolontariusze w tym dniu oddali się rozgrywkom sportowym. Rywalizacja pomiędzy dwiema grupami: „Białych” i „Czerwonych” do samego końca budziła wiele emocji i dawała jej uczestnikom wiele radości. Były strzały na bramkę, bieg z przeszkodami, rzuty do kosza, bieg w workach, przeciąganie liny, podrzucanie balonów z H2O, taniec Zumba i mecz w dwa ognie. Rywalizacja była wyrównana do samego końca, a ostatecznie wygrała grupa ”Białych” – choć tak naprawdę najcenniejsze dla wychowanków to wspólnie przeżyty czas. Wolontariusze wzięli czynny udział w rozgrywkach, pomagali młodszym w zmaganiach, służyli również oparciem i pomocna dłonią. Jednak prócz swej obecności Wolontariusze z City Handlowego w tym dniu ofiarowali Wychowankom wielką niespodziankę poprzez dofinansowanie zakupu Interaktywnego Dywanu „Funtronic”. Wzbudzili tym samym w podopiecznych Domu Dziecka dużo radości!

To był udany dzień. Dziękujemy Wolontariuszom i znamienitym Gościom za odwiedziny i wspólnie przeżyte chwile!