Wiadomości z Katowic

Dziś ulicami Katowic przejdzie kolejny strajk klimatyczny

  • Dodano: 2021-11-05 08:00, aktualizacja: 2021-11-05 11:27

Ulicami Katowic przejdzie kolejny strajk klimatyczny. Młodzież zapowiedziała, że zgromadzi się pod Spodkiem w najbliższy piątek, 5 listopada.

Dziś ulicami Katowic przejdzie kolejny strajk klimatyczny

W piątek, 5 listopada na ulicach Katowic młodzież po raz kolejny wyrazi swój sprzeciw wobec tego, co dzieje się z klimatem na całym świecie. Zaplanowany na piątek strajk ma też związek z trwającym w Glasgow Szczytem Klimatycznym (COP), który  zorganizowany już po raz 26.

- Kolejny raz wychodzimy na ulice, bo po ponad dwóch latach strajków klimatycznych nie zmieniło się wiele. Osoby decydenckie nadal traktują kryzys klimatyczny jak coś, czym można zająć się w drugiej, trzeciej, dziesiątej kolejności - albo wcale. Tymczasem przypominamy, że zmiana klimatu to nie tylko liczby, raporty i wykresy - kryzys od samego początku ma ludzką twarz. To człowiek (choć nie każdy w równym stopniu) go wywołał i to człowiek poniesie jego największe konsekwencje.  Dlatego musimy działać wspólnie, solidarnie, ramię w ramię. Domagamy się tej solidarności z innymi i realnych działań zwłaszcza od osób u władzy, ponieważ od sprawiedliwych i skutecznych zmian systemowych zależy, czy powstrzymamy katastrofę - piszą organizatorzy strajku klimatycznego. 

O godzinie 11:00 młodzi ludzie zamierzają się zgromadzić pod Spodkiem i zaprotestować. Planowany jest przemarsz ulicami miasta.

Harmonogram strajku:

  • 11:00 - Rozpoczęcie
  • 11:15 - Początek marszu
  • 12:30 - Przemowy, otwarta mównica
  • 13:00 - Zakończenie

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • sznita s tustym

    Brawo,Brawisimo!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.