Wiadomości z Katowic

Dziś ulicami Katowic przejdzie kolejny strajk klimatyczny

  • Dodano: 2021-11-05 08:00, aktualizacja: 2021-11-05 11:27

Ulicami Katowic przejdzie kolejny strajk klimatyczny. Młodzież zapowiedziała, że zgromadzi się pod Spodkiem w najbliższy piątek, 5 listopada.

Dziś ulicami Katowic przejdzie kolejny strajk klimatyczny

W piątek, 5 listopada na ulicach Katowic młodzież po raz kolejny wyrazi swój sprzeciw wobec tego, co dzieje się z klimatem na całym świecie. Zaplanowany na piątek strajk ma też związek z trwającym w Glasgow Szczytem Klimatycznym (COP), który  zorganizowany już po raz 26.

- Kolejny raz wychodzimy na ulice, bo po ponad dwóch latach strajków klimatycznych nie zmieniło się wiele. Osoby decydenckie nadal traktują kryzys klimatyczny jak coś, czym można zająć się w drugiej, trzeciej, dziesiątej kolejności - albo wcale. Tymczasem przypominamy, że zmiana klimatu to nie tylko liczby, raporty i wykresy - kryzys od samego początku ma ludzką twarz. To człowiek (choć nie każdy w równym stopniu) go wywołał i to człowiek poniesie jego największe konsekwencje.  Dlatego musimy działać wspólnie, solidarnie, ramię w ramię. Domagamy się tej solidarności z innymi i realnych działań zwłaszcza od osób u władzy, ponieważ od sprawiedliwych i skutecznych zmian systemowych zależy, czy powstrzymamy katastrofę - piszą organizatorzy strajku klimatycznego. 

O godzinie 11:00 młodzi ludzie zamierzają się zgromadzić pod Spodkiem i zaprotestować. Planowany jest przemarsz ulicami miasta.

Harmonogram strajku:

  • 11:00 - Rozpoczęcie
  • 11:15 - Początek marszu
  • 12:30 - Przemowy, otwarta mównica
  • 13:00 - Zakończenie

Komentarze (1)    dodaj »

  • sznita s tustym

    Brawo,Brawisimo!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również