Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Finał WOŚP w Fundacji Elementarz w Katowicach

  • Dodano: 2016-01-05 09:00
Ponad stu wolontariuszy, najmłodszy ma tylko 6 lat.  Fundacja Elementarz z Katowic jak co roku wspiera WOŚP.
 
 
Katowice, 04 stycznia 2016:  Od lat finał WOŚP jest wydarzeniem ważnym dla Fundacji Elementarz i od lat wolontariusze Sztabu Elementarz aktywnie włączają się w tę akcję. W tym roku sztab liczy ponad 100 wolontariuszy. Najmłodszy ma 6 lat, najstarszy 50. – Jesteśmy z fundacją Jerzego Owsiaka prawie równolatkami, kibicujemy orkiestrze od początku, od 12 lat aktywnie włączając się w zbieranie środków w czasie finału. W tym czasie koordynowaliśmy pracę tysięcy wolontariuszy i zebraliśmy w sumie ponad 200 000 zł – mówi Prezydent Fundacji Elementarz Andrzej Jabłoński. – Jesteśmy pełni podziwu dla wolontariuszy. Pracują od 6.00 rano do późnego wieczora, z godnym podziwu poświęceniem, często w mało sprzyjających warunkach atmosferycznych. Staramy się, by zawsze byli bezpieczni, dlatego współpracujemy z Komendą Miejską Policji i ze Strażą Miejską – dodaje. 
 
 
Jak co roku Sztab Elementarz będzie czynny od 6.00 rano. Wtedy wolontariusze będą mogli odebrać swoje puszki i identyfikatory. Wolontariusze będą kwestować na terenie Katowic, głównie w obrębie Sztabu. - Jak co roku będą także w Kluboczajowni "Teoria" przy ul. Dworcowej w Katowicach, będzie tam można oddać puszkę, ogrzać się i napić ciepłej herbaty – mówi Kamila Smozik, szefowa Sztabu Elementarz.  Sztab będzie czynny do godz. 21.00. Pracownicy na bieżąco będą przeliczać pieniądze, dzięki czemu każdy wolontariusz oddający puszkę od razu dowie się jaką uzbierał kwotę.
 
 
W ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Sztab Elementarz będzie także współorganizatorem “4-go Szkolnego Patrolu” w Gimnazjum nr 18 im. J. Nowary w Katowicach, 8 stycznia 2016 r. Głównym elementem wydarzenia jest inscenizacja zdarzenia masowego na placu szkolnym z udziałem strażaków z OSP Kostuchna i wolontariuszy. Założeniem ćwiczeń jest nauka udzielanie pierwszej pomocy, ewakuacji i zabezpieczania rannych. 
 
 
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.