Wiadomości z Katowic

Finał zbiórki zabawek Stowarzyszenia MocnoSpołeczni na rzecz katowickiego Domu Dziecka

  • Dodano: 2021-07-09 09:15, aktualizacja: 2021-07-09 10:20

W sobotę 3 lipca odbył się finał organizowanej przez stowarzyszenie MocnoSpołeczni zbiórki zabawek na rzecz katowickiego Domu Dziecka. Zorganizowano charytatywny festyn pełen sportowych emocji.

Pod koniec zeszłego miesiąca, 24 czerwca, ruszyła zbiórka zabawek na rzecz katowickiego Domu Dziecka z dzielnicy Dąbrówka Mała. Podczas akcji zbierano zabawki dla dzieci, słodycze oraz rzeczy zapewniające najmłodszym letnie aktywności – baseny, hulajnogi i rowery. 

– Dzieci niestety nie wyjeżdżają nigdzie na wakacje, czy kolonie, dlatego też wspólnymi siłami zapewnijmy brzdącom dobrą zabawę w ten letni czas – zachęcali do wzięcia udziału w zbiórce organizatorzy akcji.

Zorganizowany został festyn i zawody sportowe

Finał zbiórki odbył się w sobotę 3 lipca. Z tej okazji stowarzyszenie MocnoSpołeczni wraz z kibicami Katowickiej Gieksy oraz Torcida Mikulczyce zorganizowali festyn, podczas którego odbyły się zawody sportowe. Jako pierwsi rywalizowali ze sobą najmłodsi kibice z Zabrza i Katowic. Podczas charytatywnego meczu zwyciężyli juniorzy z Katowic. W zawodach polegających na przeciąganiu liny mocniejsi okazali się młodzi zabrzanie. Dzieci biorące udział w meczu dostały pamiątkowe dyplomy, kubki oraz słodycze.

W starciu starszych kibiców w meczu zwyciężyli zabrzanie z wynikiem 4:6, natomiast w przeciąganiu liny zwycięstwo odnieśli kibice z Katowic.

– Na festynie było mnóstwo pozytywnej energii, dobrych, sportowych emocji a co najważniejsze empatii, bo i tym razem zbiórka przerosła nasze oczekiwania, jest mnóstwo zabawek, basen, hulajnogi i wiele innych dobroci, które zostaną przekazane najmłodszym z Katowickiego Domu Dziecka – przekazuje organizator zbiórki, Stowarzyszenie MocnoSpołeczni.

W trakcie festynu dzieciom została zapewniona opieka animatorów oraz ciepły posiłek, przekąski i słodycze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.