Wiadomości z Katowic

[FOTO] Brodka, Vito Bambino i przyjaciele porwali Muchowiec. Urodziny Katowic za nami

  • Dodano: 2022-09-12 12:45

Główny punkt obchodów 157-lecia Katowic, czyli koncert „Kocham Katowice” za nami. Brodka i Vito Bambino – liderzy koncertu i dyrektorzy artystyczni imprezy przyciągnęli tłumy katowiczan. Na scenie mogliśmy zobaczyć też Majkę Jeżowską czy Natalię Przybysz.

Impreza odbyła się w Katowickim Parku Leśnym w sobotni wieczór 10 września. Katowiczanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości ściągali na Muchowiec już po południu, gdyż organizatorzy, czyli Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek zapewnili wiele dodatkowych atrakcji. Z początku pojawiły się obawy o powodzenie całego wydarzenia, gdyż nad Katowicami rozpętała się burza. Ulewa nie odstraszyła jednak uczestników, gdyż szybko się rozpogodziło.

Koncert „Kocham Katowice” podsumował obchody 157. urodzin miasta

Uczestników od godziny 16.00 rozgrzewali laureaci tegorocznej edycji Dzielnica Brzmi Dobrze, czyli Ferbi NTE, Fuck the Factals i Loża Masorza. Chwilę po 19.00 na scenę wyszła Monika Brodka, która zapewniła słuchaczom pełen przekrój swojej twórczości. Zaprezentowała nie tylko utwory ze ostatniego albumu „Brut”, ale mogliśmy też usłyszeć klasykę z „Grandy”, czyli „W pięciu smakach”. W pewnym momencie wykonała również cover Kazika „Spalam się” i piosenkę Lenny Valentino.

Na scenie pojawiła się m.in. Natalia Przybysz. Do Brodki wkrótce dołączył Vito, który zastąpił nieobecnego z powodu problemów pogodowych Igo. Sam Vito Bambino wystąpił m.in. z Majką Jeżowską i Natalią Grosiak.

Uczestnicy imprezy chętnie korzystali z bogatej strefy gastro, a dzieciaki bawiły na dmuchanych zamkach i z obecnymi na imprezie animatorami. Na scenie pojawił się również prezydent Katowic, Marcin Krupa. Zobaczcie niesamowitą fotorelację z wydarzenia!


 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również