Wiadomości z Katowic

[FOTO] Śląski Festiwal Nauki pełen atrakcji

  • Dodano: 2019-01-16 07:30, aktualizacja: 2019-01-16 07:44

Wielkie nazwiska polskiej i światowej nauki, strefy doświadczeń, warsztaty, stanowiska pokazowe, muzyka całego świata, dział e-sportu – to i wiele więcej mogliśmy zobaczyć podczas 3. Śląskiego Festiwalu Nauki.

Nasza redakcja zajrzała do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach w poniedziałek. Na Przystanku Nauka mieliśmy okazję wziąć udział w wielu prelekcjach, m.in. dra Tomasza Rożka, Jana Meli czy Filipa Springera. Organizatorzy zadbali o bogatą ofertę edukacyjną w każdej ze stref naukowych, a ogromnym zainteresowaniem cieszył się dział e-sportu. W strefie kosmicznej, gdzie znalazło się miejsce dla dmuchanego planetarium goście mieli okazję przyglądać się polskim łazikom marsjańskim, skafandrom kosmicznym czy żyroskopom. Na stanowiskach Virtual Reality każdy z odwiedzających mógł wcielić się w astronautę. Gośćmi tej strefy byli astronautka NASA Nicole Scott i kosmonauta Mirosław Hermaszewski.

Atrakcji nie brakowało także w strefach nauk medycznych i biologicznych, gdzie każdy – duży i mały – mógł wziąć czynny udział w doświadczeniach laboratoryjnych, a odwiedzający chętnie przysłuchiwali się prelekcjom w ramach strefy nauk humanistycznych, w tym wykładom historycznym, literaturo i językoznawczym.

Wśród gości specjalnych znaleźli się w tym roku m.in. prof. Johannes Georg Bednorz, prof. Andrzej Jajszczyk, prof. Jerzy Buzek, prof. Henryk Skarżyński, Alina Markiewicz, Mariusz Szczygieł, Jacek Hugo-Bader, prof. Katarzyna Kłosińska, Arlena Witt, prof. Karol Myśliwiec, Leszek Cichy czy Tomasz Zubilewicz.

Zobaczcie nasze zdjęcia z drugiego dnia Śląskiego Festiwalu Nauki!

Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również