Wiadomości z Katowic

Free Blues Band: Blues ze szlachetnym brzmieniem Hammonda na Rawa Blues Festival 2022!

  • Dodano: 2022-06-13 11:45, aktualizacja: 2022-06-21 14:13

Są muzycznymi rówieśnikami festiwalu Rawa Blues. Współpracowali z Tadeuszem Nalepą i to właśnie z nimi ex-lider Breakoutu zagrał ostatni koncert w życiu. Supportowali z powodzeniem żywą legendę rocka - Deep Purple. Od lat prowadzą własny klub bluesowy w Szczecinie. Po długiej przerwie znów zagrają w katowickim „Spodku”. Weterani z Free Blues Band to kolejny wykonawca w składzie tegorocznej edycji Rawa Blues Festival.

Formacja założona jeszcze w PRL-u przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków łaczy w sobie elementy rythm’n'bluesa, soul, funky i jazzu. Na swym koncie ma laury z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983 roku: Złota dziesiątka - Jarocin i OMPP, Rawa Blues, Blues Top 85, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jesień z Bluese, Baltic Blues. Camping Muzyczny w Brodnicy, Blues nad Pilawa, Blues nad Bobrem...

Ciekawostką jest fakt, że Free Blues Band korzysta na scenie z oryginalnych organów Hammonda na których gra - jako jedyna w Polsce - przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek.

Rawa Blues Festival to najstarszy festiwal bluesowy w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i największy na świecie odbywający się "in-door" (pod dachem). Laureat prestiżowej nagrody „Keeping The Blues Alive 2012” w kategorii Festiwal Międzynarodowy, przyznanej przez amerykańską The Blues Foundation. W ostatnich latach, oprócz „Spodka”, Rawa Blues gościła w nowoczesnej Sali Koncertowej NOSPR, gdzie odbyły się niezapomniane koncerty takich artystów jak Keb’Mo, Rick Estrin & The Nightcats, Eden Brent czy dwukrotnie Irka Dudka w odsłonach z orkiestrą symfoniczną NOSPR-u oraz z własnym Big Bandem.  

Podczas 40 edycji festiwalu, na festiwalowych scenach wystąpiła czołówka bluesowych artystów z kraju jak i zza granicy.  Warto przypomnieć, że mieliśmy zaszczyt gościć takich wykonawców jak: Junior Wells, Koko Taylor, Keb’Mo, Robert Cray, JJ Grey & Mofro, James Blood Ulmer & Vernon Reid, Otis Taylor, Eric Sardinas czy Blind Boys of Alabama. 

W tym roku na Rawie Blues zagrają:

  • Macy Gray,
  • Eric Gales,
  • Mike Zito,
  • Irek Dudek Big Band,
  • Sławek Wierzcholski & Nocna Zmiana Bluesa
  • oraz Magda Piskorczyk.

Bilety na Festiwal - do końca czerwca w promocyjnej cenie - są dostępne w sieci Ticketmaster. Ostatnie karty tegorocznego festiwalu odkryjemy wkrótce!
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.