Wiadomości z Katowic

Idzie wiosna! Pracownicy Zakładu Zieleni Miejskiej posadzą 180 tys. nowych roślin

  • Dodano: 2020-03-05 10:45

Zbliżająca się wiosna to czas intensywnej pracy dla Zakładu Zieleni Miejskiej (ZZM), który planuje posadzić około 180 tysięcy roślin.

W wielu miejscach Katowic pojawią się, m.in. aksamitki, begonie stale kwitnące w pięciu odmianach, starzec popielny, cynia o kwiatach pojedynczych i pełnych, dalia, koleus, smagliczka w kilku nowych kolorach, szałwia błyszcząca „Bright Red”, szałwia omączona „Victoria Blue”, szarłat trójkolorowy, werbena patagońska i żeniszek.

Panika przed koronawirusem! TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Najwięcej będzie begonii i aksamitek. Większość sadzonek jest naszej własnej produkcji. Przed świętami wielkanocnymi na kwietnikach będą posadzone oczywiście również bratki. Kwietniki będą w pełni obsadzane roślinami dopiero po 15 maja, gdyż pomimo ocieplania się klimatu mogą wystąpić majowe spadki temperatury – mówi Marzena Janikowska, kierownik Działu Produkcji Roślinnej ZZM.

Warto przypomnieć, że w 2019 roku Zakład Zieleni Miejskiej zasadził w Katowicach blisko 1500 drzew, prawie 17 tysięcy krzewów oraz 15,6 tysiąca bylin i 56 tysięcy kwiatów cebulowych – w tym: tulipany, żonkile, czosnki ozdobne, krokusy, szafirki, hiacynty i lilie.

Nie wszyscy wiedzą, że rośliny cebulowe sadzi się jesienią, aby kwitły na wiosnę. Tak jest między innymi przy al. Roździeńskiego na wysokości NOSPR czy też na placu Kwiatowym na Rynku – mówi wicedyrektor ZZM w Katowicach Magdalena Biela. – Współpracujemy również z katowickimi hospicjami, sadząc żonkile i tworząc „pola nadziei”, symbol walki z chorobą nowotworową, aby uwrażliwić nas wszystkich na potrzebę wsparcia tych placówek np. 1% swojego podatku – dodaje Magdalena Biela.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Piotr

    Brawo Katowice !! Prosimy o więcej kwiatów calo sezonowych na rynku.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.