Wiadomości z Katowic

Idzie zima, zapełniają się śląskie noclegownie

  • Dodano: 2010-11-28 21:15, aktualizacja: 2010-11-28 23:47
Idzie zima, zapełniają się śląskie noclegownie

Dla ponad trzech tysięcy bezdomnych w województwie śląskim rozpoczął się najtrudniejszy okres. Minusowe temperatury zmuszają ich do szukania dachu nad głową. I choć urzędnicy obiecują, że dla nikogo schronienia nie zabraknie - nie wszyscy bezdomni decydują się na skorzystanie z pomocy.

Wolą spać w namiotach i kanałach. W takich przypadkach najczęściej decyduje za nich alkohol, który zwycięża w wyścigu ze zdrowym rozsądkiem.

Z każdym tygodniem w noclegowniach będzie coraz więcej potrzebujących - wiedzą o tym pracownicy miejskich ośrodków pomocy i przygotowują się do tego trudnego czasu. Aby móc korzystać z takich miejsc trzeba jednak być trzeźwym, a to często przeszkoda nie do pokonania. W wielu miejscach przeprowadzane są zbiórki odzieży dla najbardziej potrzebujących. Choć potrzeby są duże, darów nie brakuje.

Śląskie noclegownie są przygotowane na przyjęcie bezdomnych. Dla każdego trzeźwego w potrzebie drzwi będą otwarte.

Szacuje się, że w województwie śląskim jest trzy tysiące bezdomnych. Takie dane podaje urząd wojewódzki w Katowicach. Ilu z nich w tym roku spojrzy trzeźwo na zimowe zagrożenie - to pytanie pozostaje bez odpowiedzi.

Źródło: www.kat.tvp.pl
"Informacje z regionu TV Katowice'

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.