Wiadomości z Katowic

ING Bank Śląski ostrzega: oszuści rozsyłają fałszywe maile dotyczące kredytów

  • Dodano: 2019-08-13 07:30, aktualizacja: 2019-08-13 09:32

ING Bank Śląski ostrzega: oszuści rozsyłają fałszywe maile zawierające nieprawdziwe informacje o pozytywnej decyzji kredytowej. Postępując zgodnie ze wskazówkami zawartymi w e-mailowej wiadomości mogą oni przejąć kontrolę nad kontem bankowym i je wyczyścić.


Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na internetowej stronie ING Banku Śląskiego:


- Możesz otrzymać maila z nieprawdziwą informacja, o tym, że otrzymałeś pozytywną decyzję kredytową. W mailu jest link, który prowadzi do fałszywej strony Mojego ING. Nie klikaj w link, nie loguj się na tej stronie. 


Okazuje się, że oszuści wysyłają do swoich ofiar maila z linkiem do fałszywej strony Mojego ING. Na podstawionej stronie proszą o login, a następnie o wpisanie pełnego hasła do bankowości. Na kolejnym ekranie mogą poprosić o wpisanie kodu SMS.


Zanim się spostrzeżemy, oszuści mogą wyczyścić nasze konto. W jaki sposób?


- W czasie, kiedy podajesz dane do logowania na fałszywej stronie, oszuści tymi danymi logują się do Twojej bankowości. Wykonują za Ciebie przelew, ustawiają zaufanego odbiorcę lub zmieniają numeru telefonu do autoryzacji transakcji. Następnie Ty autoryzujesz takie zlecenie - wpisując kod SMS na fałszywej stronie. Chwilę później złodzieje czyszczą Twoje konto z pieniędzy – czytamy w komunikacie wystosowanym przez bank.


ING Bank Śląski przypomina, że nie wysyła żadnych maili z prośbą o zalogowanie lub podanie danych prywatnych np. numeru telefonu do autoryzacji transakcji. Co więcej, bank ten nigdy nie wymaga podawania loginu i pełnego hasła do bankowości. Dotyczy to również kodu SMS.

Jedyna sytuacja, w której faktycznie podajemy taki kod, ma miejsce wtedy, kiedy sami dzwonimy do banku i jest to kod uwierzytelniający. Dodatkowo, przedstawiciele ING podkreślają, że nie proszą swoich klientów o zmianę danych do logowania, ani nie wysyłają nowych danych logowania. Z pełną treścią komunikatu można zapoznać się TUTAJ.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.