Wiadomości z Katowic

Internet – źródło wiedzy czy zagrożenia? Debata z mieszkańcami Osiedla Tysiącleci

  • Dodano: 2023-03-16 06:30, aktualizacja: 2023-03-16 07:00

Policjanci z Komisariatu Policji VII w Katowicach przeprowadzili debatę z mieszkańcami Osiedla Tysiąclecia pn. „Internet – źródło wiedzy czy zagrożenia”. Spotkanie z mieszkańcami miało na celu zacieśnianie współpracy Policji ze społecznością lokalną oraz stanowią najlepszą okazję do dyskusji na temat bezpieczeństwa mieszkańców.

Internet – źródło wiedzy czy zagrożenia?

Debata była okazją do dyskusji na temat zagrożeń zdiagnozowanych dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, działań priorytetowych dzielnicowych oraz ich roli w przygotowaniu i prowadzeniu przedsięwzięć z zakresu profilaktyki społecznej odpowiadających na zdiagnozowane zagrożenia bezpieczeństwa Przeprowadzona debata umożliwiła przybliżenie działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, stanowiących wsparcie policji na rzecz diagnozowania aktualnych zagrożeń.

Na początku przybyłych gości przywitał i przedstawił program spotkania Komendant Komisariatu Policji VII w Katowicach podinsp. Robert Drążek. Następnie dzielnicowi: asp. Andrzej Maniera, asp. Damian Żychowicz, mł. asp. Damian Gałek, sierż. szt. Dawid Majowski, przedstawili zdiagnozowane, na podstawie Krajowa Mapę Zagrożeń Bezpieczeństw problemy w swoich rejonach służbowych oraz realizowane przez siebie plany priorytetowe dotyczące poprawy bezpieczeństwa. Dzielnicowi przypomnieli mieszkańcom, że posiadają przypisane do rejonu służbowego telefony służbowe oraz adresy e-mailowe. W trakcie prezentacji uczestnikom debaty przekazano informacje o danych teleadresowych dzielnicowych pełniących służbę w rejonie osiedla Tysiąclecia wraz z ulotką informacyjną zawierającą ponadto szczegółowy wykaz ulic w danym rejonie służbowym każdego z dzielnicowych. Następnie wyjaśniono zasady działania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”.

Ponadto omówiono działanie aplikacji „Śląski Dzielnicowy”. Zaprezentowany został film promujący aplikację, dzięki której każda osoba ma możliwość:

  • szybkiego sprawdzenia dostępności dzielnicowego w służbie;
  • poznania swojego dzielnicowego;
  • zapoznania się z aktualnościami w jego rejonie służbowym, a także wdrożonymi przez niego akcjami i planami działań priorytetowych;
  • obserwowania co dzieje się w rejonie jej miejsca zamieszkania i aktywnego wpływu na bezpieczeństwo poprzez składanie własnych propozycji na działanie priorytetowe czy akcję społeczną;
  • zaproponowania spotkań, bądź kontaktu telefonicznego czy mailowego, w dogodnym dla siebie czasie;
  • zadawania pytań związanych z bezpieczeństwem w ramach tzw. porady online;
  • dołączenie do „Grupy wsparcia” swojego dzielnicowego.

Na koniec przystąpiono do dialogu z mieszkańcami. Uczestnicy spotkania zgłaszali problemy, jakie zauważają w ich miejscu zamieszkania oraz rozmawiali o nich z komendantem komisariatu i z policjantami dzielnicowymi odpowiedzialnymi za omawiany rejon służbowy. Uczestnicy spotkania zostali wyposażeni w materiały profilaktyczne.

Takie spotkania z policjantami odbywają się cyklicznie

Celem tych spotkań jest zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Jesteśmy przekonani, że spotkania z Państwem pozwalają na ustalenie, o jakich zagrożeniach należy rozmawiać w pierwszej kolejności oraz na określenie i zaplanowanie działań odpowiadających na aktualne zagrożenia, z uwzględnieniem szczególnej roli dzielnicowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również