Wiadomości z Katowic

Jacek Budniok startuje w wyborach na prezydenta Katowic

  • Dodano: 2024-02-29 08:45, aktualizacja: 2024-02-29 08:57

Podczas konferencji prasowej Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy przedstawili swojego kandydata na prezydenta Katowic. Jacek Budniok, wieloletni przedsiębiorca, będzie rywalizował z 2 innymi kandydatami. 

Kandydaci Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców

Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy zdradzili, kto będzie reprezentował ich w wyborach na prezydenta Katowic. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 28 lutego przed Wydziałem Komunikacji Urzędu Miasta Katowice, przedstawiono kandydatów zarówno na prezydenta, jak i na radnych do Rady Miasta i Sejmiku Wojewódzkiego. Do wyścigu o fotel prezydenta dołączył Jacek Budniok.

Jacek Budniok to 55-letni mieszkaniec Brynowa i wieloletni przedsiębiorca. Jego hasłem wyborczym jest „Metro dla Metropolii” – właśnie budowa metra jest jednym z ważniejszych postulatów katowickiego koła Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców.

- Bez wspólnego transportu, jakim jest metro, nie będziemy się rozwijać jako metropolia – mówił Budniok podczas konferencji prasowej.

Podkreślał, że metropolia musi działać razem, aby prężnie się rozwijać - stąd tak ważne jest utworzenie wspólnego transportu. Kandydat na prezydenta wspominał również o budowie większej liczby parkingów i szerszych ulicach w centrum miasta.

Podczas konferencji ogłoszono również kandydatów do katowickiej Rady Miasta i Sejmika Województwa Śląskiego. Jedynkami na listach w katowickich okręgach są:

  • Tomasz Dorosz - okręg nr 1
  • Grzegorz Augustyn - okręg nr 2
  • Michał Beliczyński - okręg nr 3
  • Dawid Szóstak - okręg nr 4
  • Jacek Budniok - okręg nr 5

W konferencji wziął również udział Grzegorz Płaczek, poseł Konfederacji w Sejmie RP.

- Wspieram tych, którzy zdecydowali się stanąć do niełatwej walki. Ta walka jest niełatwa, ponieważ my, w Konfederacji również, przy wsparciu Bezpartyjnych Samorządowców po raz pierwszy w historii tego kraju, stajemy do walki z systemem. Co chcemy osiągnąć? Chcemy, aby Polska i Śląsk była po prostu zwyczajnie normalna – mówił Grzegorz Płaczek podczas konferencji prasowej.

Przypominamy, że swój start w wyborach na prezydenta Katowic zapowiedzieli również obecny prezydent Marcin Krupa oraz Dawid Durał.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również