Wiadomości z Katowic

Jarmark Bożonarodzeniowy Katowice 2019

  • Dodano: 2019-11-22 10:00

Od piątku 22 listopada zapraszamy na rynek, gdzie rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy 2019.

W tym roku na stoiskach zagoszczą unikatowe wyroby rękodzielnicze i najróżniejsze pyszności, wśród
których pojawi się sporo nowości, ale również pozycje obowiązkowe na przedświątecznej liście zakupów.

Na jarmarkowych stoiskach znajdziemy przede wszystkim wyroby artystyczne i rękodzielnicze, które doskonale sprawdzą się jako świąteczne podarunki dla najbliższych oraz dekoracja domu i wigilijnego stołu.


Pojawią się m.in.: świąteczne ozdoby, figurki do stworzenia własnej scenografii bożonarodzeniowej, ceramika artystyczna, bombki szklane, świeczniki, anioły, bombki ręcznie malowane, artystyczne wyroby z drewna, szkła, ceramiki i minerałów, wyroby z papierowej wikliny, ozdoby dekorowane techniką decoupage, eko torby, ekoszyki, kalendarze adwentowe, kartki świąteczne, świece rzeźbione, grawerowane łyżeczki z imionami, ręcznie malowane kuferki i szkatułki, pojawią się również wianki i bukiety oraz stroiki z suszonych owoców, kompozycje zapachowe, zabawki z drewna, biżuteria artystyczna ze stali szlachetnej, ikony i dewocjonalia.

Ponadto na zimowe chłody doskonale sprawdzą się produkowane z polskiej wełny czapki, szaliki, rękawiczki i skarpetki, bogata galanteria skórzana.

Wśród stoisk nie zabraknie świątecznych zestawów z kosmetykami i francuskimi perfumami

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym nie obejdzie się bez świątecznych pyszności - w jarmarkowych alejkach znajdziemy ręczni zdobione pierniki, lizaki, czekoladowe fgurki i narzędzia, szeroki wybór ziarnistych kaw i herbat ze Sri Lanki, domowe soki z malin, bzu i mniszka lekarskiego, naturalne miody pszczele, tradycyjne polskie wędliny z wieprzowiny, wołowiny i dziczyzny, wędliny litewskie i węgierskie. 

Nie zabraknie także szerokiego wyboru serów z Polski, Słowacji i Holandii. Pojawią się również oleje tłoczone metodą tradycyjną. Ponadto nalewki, likiery, miody pitne, wina z różnych stron świata.

Dla strudzonych przedświątecznymi zakupami lub chcących spędzić miło czas z rodziną i przyjaciółmi organizatorzy przygotowali strefę gastronomiczną, w której znajdziemy rozgrzewające napoje i wyjątkowe przysmaki z wielu kuchni świata.

Kuchnię węgierską reprezentować będą langosze podawane w różnych aranżacjach, hiszpańską churros czyli tradycyjne ciasteczka z czekoladą, belgijskie frytki z oryginalnymi sosami, ponadto owoce w czekoladzie, pieczone jabłka no i oczywiście tradycyjne przysmaki kuchni polskiej i śląskiej - śląskie tramisu, smażone i gotowane pierogi, pieczone placki ziemniaczane, pajda chleba ze smalcem, smażonka, bigos z dziczyzną, kiełbaski i krupnioki z grilla, szaszłyki, śląski żurek. A na rozgrzewkę gorące napoje: grzane wina, grzany poncz, grzane piwo z browaru Czarter, miody pitne na gorąco oraz śląskie nalewki.

Dla najmłodszych... i nie tylko czekolada na gorąco, herbatki rozgrzewające

Odwiedzając Jarmark Bożonarodzeniowy nie można pominąć stoiska oferującego ekologiczne wina i poncz z Kotliny Panońskiej, serwowanych w wyjątkowych egzotycznych smakach: pomarańczowy, amaretto, marakuja, ananas-kokos, pomelo. Nowością wśród świątecznych napitków będzie turbo poncz jagodowy oraz extra poncz z konopi.

Ponadto organizatorzy zapowiadają szereg wydarzeń towarzyszących, wśród których znajdą się koncerty prezentujące wiele gatunków muzycznych, Turniej Rodzinny, Parada Mikołajkowa, spektakle teatralne, imprezy na sąsiadującym z Jarmarkiem lodowisku, spotkanie z Mikołajem, spontaniczne kolędowanie.

Tradycyjnie będzie tez wiele atrakcji dla dzieci: Szopka Bożonarodzeniowa, domek św. Mikołaja, baśniowy pociąg i kraina bajek.

Jarmarkowe stosika będą czynne od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10.00 do 20.00 i od piątku do niedzieli od 10.00 do 21.00.

Jarmark świąteczny potrwa tradycyjnie do 23 grudnia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.