Wiadomości z Katowic

Jarmark na Nikiszu

 • Dodano: 2019-12-05 10:00

W imieniu Organizatora – Stowarzyszenia Fabryka Inicjatyw Lokalnych mieszkańców i sympatyków oraz Miasta Katowice, serdecznie zapraszamy na XII edycję JARMARKU NA NIKISZU, która odbędzie się 6-8 grudnia.

Tak jak w poprzednich latach czekać będzie na Was ponad 200 wystawców z całej Polski – starannie wyselekcjonowanych z długiej listy chętnych. Wśród nich znajdziecie m.in. stragany z najwyższej jakości rękodziełem i sztuką użytkową. I w tym roku podczas JNN zostanie wydzielona specjalna strefa gastro, którą znajdziecie na Skwerze Zillmannów.

W tym roku pierwszy dzień Jarmarku przypada na mikołajki, dlatego dla najmłodszych w piątek o godz. 16.00 przygotowaliśmy z tej okazji przedstawienie pt. "Gorączka Mikołajowa" w wykonaniu „Teatru Gry i Ludzie". Po nikiszowieckim rynku będzie tego dnia przechadzał się także śląski Mikołaj. Ponadto już tradycyjnie, najmłodsi podczas Jarmarku będą mogli pokręcić się na karuzeli wiedeńskiej oraz karuzeli mikołajkowej. Świąteczną atmosferę będą podkreślać także specjalne iluminacje świetlne. Jarmarkowi towarzyszyć będzie jak zwykle scena artystyczna, na której usłyszeć będzie można świąteczne kolędy i pastorałki.

Program sceny:

Piątek, 6 grudnia

 • godz. 16.00: „Gorączka Mikołajowa" – przedstawienie dla dzieci Teatru Gry i Ludzie
 • godz. 17.45: spotkanie ze Śląskim Mikołajem
 • godz. 19.00: Koncert w Kościele św. Anny  „Ave Maria i inne dzieła muzyki sakralnej" w wykonaniu duetu Agata Widera i Weronika Kępka z akompaniamentem Tadeusza Barylskiego

Sobota, 7 grudnia

 • godz. 14:00 – 14.30: Występ dzieci ze SP nr 53 i Przedszkola nr 32
 • godz. 15.30 – 16.00: Koncert zespołu N.I.E.
 • godz. 16.30 – 17.30: Koncert zespołu proWOKALNI
 • godz. 18.00 – 19.30: DJ Rudnik Winyl Set

Niedziela, 8 grudnia

 • godz. 14.00 – 14.45: Koncert Orkiestry Dętej Wieczorek
 • godz. 15.00 – 16.00: Koncert akordeonisty Macieja Gucika
 • godz. 16.30 – 17.15: Koncert Chóru Mieszanego „Ogniwo"
 • godz. 17.30 – 18.30: Koncert zespołu „Albo i nie"
 • godz. 19:00 – 20.00: Koncert zespołu „Nivel"

6 grudnia po sąsiedzku w Muzeum Historii Katowic przy ul. Rymarskiej 4, zapraszamy na wernisaż wystawy pt. "Pierniki. Podróż do krainy zmysłów". 8 grudnia przy ul. Krawczyka będzie można wziąć udział w akcja „Dar za Dar" – choinka dla krwiodawcy, organizowanej przez Fundację Kropla Życia oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Tak jak w poprzednich latach zachęcamy do skorzystania podczas JNN z bezpłatnej komunikacji. Na czas imprezy zostanie uruchomiona specjalna linia autobusowa z Katowic, która będzie obsługiwać m.in. parkingi jarmarkowe. W tym roku na odwiedzających czekać będzie 1500 miejsc parkingowych wokół Nikiszowca. Te najbliżej położne – w liczbie ok. 350 miejsc – będą płatne. Podczas imprezy obowiązywać będzie całkowity zakaz wjazdu na teren osiedla – z wyjątkiem mieszkańców. Nie będzie także możliwy przejazd przez ul. Nałkowskiej.

Tak jak w poprzednich latach zachęcamy do skorzystania podczas JNN z bezpłatnej komunikacji publicznej. Na czas imprezy zostaną uruchomione specjalne linie autobusowe z Katowic: S1 i S2, które będą obsługiwać m.in. parkingi jarmarkowe.

Linia S1 kursować będzie w relacji: Katowice Mickiewicza – Nikiszowiec Kościół (stanowisko przy ul. Nałkowskiej, przy lodowisku), z częstotliwością co 20 minut w piątek, oraz co 15 minut w sobotę i niedzielę. Połączenie obsługiwane będzie autobusami elektrycznymi na poziomie 94% wszystkich realizowanych kursów.

 

Linia S2 kursować będzie w relacji: Katowice Fabryka Porcelany – Katowice Cmentarz Komunalny – Nikiszowiec Kościół (stanowisko przy ul. Nałkowskiej, przy lodowisku), z częstotliwością co 15 minut w sobotę i niedzielę.

Więcej info nt. bezpłatnej komunikacji podczas JNN: www.metropoliaztm.pl/pl/s/bezplatnie-na-jarmark-na-nikiszu-2019
 

W tym roku na odwiedzających czekać będzie ok. 1500 miejsc parkingowych wokół Nikiszowca. Bezpłatne znajdują się w okolicy Porcelany Śląskiej, przy Cmentarzu Komunalnym przy ul. Murckowskiej, na terenie Galerii Szyb Wilson oraz przy Szpitalu Mavit przy ul. Szopienickiej. Parkingi najbliżej – w tym "Parking Pułaski" oraz "Parking Poniatowski" – będą płatne. Osiedle Nikiszowiec, w tym ul. Nałkowskiej są w tym roku zamknięte dla wjazdu samochodów – za wyjątkiem mieszkańców.

W tym roku Partnerami JNN są:

Tauron Polska Energia, Polski Fundusz Rozwoju, Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Katowicach, Śląski Bank Spółdzielczy „Silesia" w Katowicach, Cukiernia-Piekarnia B.M. MICHALSCY, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach, Parafia św. Anny, Muzeum Historii Katowic, Droneland, Fundacja Kropla Życia im. A. Mróz-Olszewskiej, Regionalne Centrum Krwiolecznictwa i Krwiodawstwa w Katowicach, Porcelana Bogucice, Fabryka Porcelany, Prodiż Nero, Wielka Fabryka Elfów.

Patroni medialni:

RMF FM, Dziennik Zachodni, TVP Katowice.

Jarmark Na Nikiszu współfinansowany jest ze środków budżetu Miasta Katowice w ramach inicjatywy lokalnej pn. „Odpust i Jarmark - nikiszowieckie wydarzenia integracyjne".

Więcej informacji na: www.facebook.com/JarmarkNaNikiszu/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również