Wiadomości z Katowic

Jarmark na Nikiszu w wersji online, a dzielnica ma rozbłysnąć iluminacjami!

  • Dodano: 2020-12-02 12:45

Gdy pojawiła się informacja o rezygnacji z organizacji tegorocznej edycji Jarmarku na Nikiszu z powodu epidemii COVID-19, w Katowicach słyszalny był wyraźny jęk zawodu. Jednak hartu ducha i zapału organizatorom nie można odmówić bo w zastępstwie zaserwują Wam coś co może nie lada zaskoczyć.

6 grudnia, choć bez wystawców „na żywo” to jednak będziemy mogli zobaczyć ich wyroby na ekranie specjalnie wkomponowanym w „komzony” czyli podcienia nikiszowieckiego rynku. Nikiszowiec rozbłyśnie iluminacjami, które choć trochę przypomną nam ten piękny jarmarkowy czas. Będzie Orkiestra Dęta Wieczorek, będzie Mikołaj, pamiątki w Centrum Zimbardo, otwarte pracownie artystyczne i wszędobylski zapach wina grzanego. Ofertę wystawców, których zaprosiliśmy na tegoroczny Jarmark będziecie mogli zobaczyć także w linkach, które będziemy umieszczać jako posty pod tym wydarzeniem. – czytamy we wpisie organizatorów Jarmarku na Nikiszu. 

Gwiazda Szeryfa - serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Przypomnijmy, że w tym roku miała się doby XIII edycja świątecznego jarmarku, który co roku na trzy dni grudnia zmienia zabytkową katowicką dzielnicę Nikiszowiec, w ciepły zakątek z zapachem grzanego wina, domowych ciast i możliwością zakupu ciekawych osób czy innych bibelotów.

Jarmark Na Nikiszu to ważne wydarzenie dla Nikiszowca, dla Miasta Katowice i dla nas – Stowarzyszenia FIL. Nie możemy Was tak po prostu zaprosić na Jarmark, ale jeśli będziecie przypadkiem gdzieś w okolicy zajrzyjcie choć na chwilkę na Nikiszu – piszą na końcu wpisu organizatorzy. 

Jarmark w okrojonej wersji z możliwością zakupów online bezpośrednio od sprzedawców odbędzie się 6 grudnia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również