Wiadomości z Katowic

Jedna spółdzielnia wykopała dziurę, żeby drogą nie jeździli członkowie innej spółdyielni

  • Dodano: 2020-02-04 15:15

Wojna osiedlowa o kilkanaście metrów wewnętrznej drogi.

W Katowicach dwie spółdzielnie mieszkaniowe toczą spór, którego efektem jest potężna dziura. Hutniczo-Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa na ul. Hallera zwinęła asfalt, wykopała dół i wszystko zabezpieczyła betonowymi barierami.

Cierpią na tym mieszkańcy Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, czy śląskie jest gotowe na koronawirusa!?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-To jest bardzo uciążliwe. Przecież wszyscy ludzie, co parkujemy. Tu jest też taka dziewczynka niepełnosprawna. Codziennie po nią przyjeżdża auto. Nie ma jak przejechać. Nie wiadomo czy teraz przyjadą w ogóle. Śmieciarka, bo ona jak wjedzie to ona stąd nie wyjedzie. Nie ma gdzie zawrócić. Tu mamy człowieka bardzo chorego i też przyjeżdża hospicjum do niego. Widzi pan jak jeżdżą tu auta. Po chodniku, bo my nie mamy innego wyjścia – mówi Grażyna Senderska, mieszkanka ul. Hallera.

Na osiedlu już teraz jest ciasno. Dodatkowy fragment rozkopanej drogi osiedlowej nie ułatwia życia.

-Między sobą sąsiedzi omawiają to. Musimy żyć jak żyjemy, bo co zrobimy? Tam jeszcze ta droga jest zajęta i trzeba dookoła jeździć. Tam coś robią, nie wiem – słyszymy na ulicy Hallera.

Katowice: Jedna spółdzielnia wykopała potężną dziurę, żeby drogą nie jeździli członkowie innej spółdzielni!

Katowice: Jedna spółdzielnia wykopała potężną dziurę, żeby drogą nie jeździli członkowie innej spółdzielni!

Okazuje się, że HGSM również też chyba nie do końca wie, co robi. Jak dowiedzieliśmy od spółdzielni, ta prowadzi prace związane z ” zagospodarowaniem terenu zgodnie ze swoimi kompetencjami”. KSM do tej pory usuwała przeszkody stawiane przez sąsiednią spółdzielnię. A były to słupki i betonowe zapory.

-A teraz nastąpiło wykopanie dziury. Zupełnie bezcelowe zniszczenie majątku spółdzielni i konieczność naprawienia tej szkody. Wszystko na koszt mieszkańców Hutniczo-Górniczej Spółdzielni. My ze swojej strony liczymy, że będzie sprawa załatwiona pomiędzy spółdzielniami ugodowo, bo tam korzystanie z nieruchomości na całym terenie osiedla jest wzajemne – mówi Anna Duch, Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Z polubownym załatwieniem tego sporu może być trudno. Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa już we wrześniu 2019 roku otrzymała żądanie zapłaty 450 tys. zł za korzystanie z drogi. KSM przez zasiedzenie ma do tego prawo, a dzisiejsze spotkanie pomiędzy władzami obu spółdzielni nie przyniosło oczekiwanego efektu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również