Wiadomości z Katowic

Kąpieliska miejskie i parki pod czujnym okiem mundurowych na rowerach

  • Dodano: 2019-08-30 09:15

Wakacyjny czas pomału dobiega końca, jednak wiele osób w tym najmłodsi mieszkańcy miasta spędzają ostatnie wolne chwile w wielu miejscach rekreacji i wypoczynku.

Nadal można licznie spotkać mieszkańców miasta relaksujących się przy akwenach i w katowickich parkach.

Nad ich bezpieczeństwem czuwają mundurowi na rowerach


Za kilka dni rozpocznie się rok szkolny. W ostatnich dniach wakacji wiele osób stara się spędzić ostatnie wolne chwile, korzystając z uroków miejskich kąpielisk lub innych miejsc rekreacji i wypoczynku, sprzyja temu też odpowiednia aura. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” mundurowi na rowerach z katowickiej komendy cały czas kontrolują rejony akwenów wodnych, wspierając ratowników wodnych, którzy codziennie czuwają nad bezpieczeństwem osób korzystających z kąpielisk. Dodatkowo policjanci w ramach działań profilaktycznych informują o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz przestrzegają przed niebezpieczeństwami, jakie mogą spotkać osoby zachowujące się w sposób nieodpowiedzialny. Nie zapominajmy o bezpieczeństwie, by czas przeznaczony na wypoczynek nie skończył się dla nas tragicznie. Pamiętajmy, aby przestrzegać regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy. Wybierajmy tylko te kąpieliska, na których nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Bezwzględnie stosujmy się do ich uwag i zaleceń. Pamiętajmy, że nasze dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod naszą opieką. Do najczęstszych przyczyn utonięć należy kąpiel po spożyciu alkoholu, brawura i przecenianie własnych umiejętności.

Pod żadnym pozorem nie powinniśmy wchodzić do wody po spożyciu alkoholu

Ponadto policjanci na rowerach patrolują rejony katowickich parków, gdzie również licznie można spotkać mieszkańców miasta korzystających z uroków słonecznej pogody. Mundurowi czuwają nad ich bezpieczeństwem oraz przypominają o zachowaniu ostrożności, gdyż słoneczna pogoda i wysokie temperatury mogą być powodem do radości, jednak takie warunki pogodowe również mogą stworzyć wiele niebezpiecznych sytuacji. Apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności. Pamiętajmy o osobach i zwierzętach wymagających naszej opieki. W żadnym przypadku nie pozostawiajmy ich – nawet na chwilę – w samochodach bądź na otwartym terenie, gdzie grozi im przegrzanie albo porażenie słoneczne.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.