Wiadomości z Katowic

Kartka dla Seniora

  • Dodano: 2020-06-26 06:15, aktualizacja: 2020-06-25 18:36

W czasie trwania epidemii  i pozostawania w izolacji społecznej, z dala od bliskich, przyjaciół, kolegów oraz codziennej aktywności wychowankowie katowickich Domów Dziecka – Domu Dziecka „Tęcza", Domu Dziecka „Stanica" i Domu Dziecka „Zakątek" włączyli się do akcji

                „Uśmiech dla seniora – mały człowiek może zrobić coś dobrego dla dużego człowieka".

Celem akcji było przygotowanie przez wychowanków katowickich placówek opiekuńczo-wychowawczych kartek - obrazków z pozytywnym przesłaniem dla pensjonariuszy katowickich Domów Pomocy Społecznej. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem, kreatywnością oraz talentami plastycznymi. Pod czujnym okiem swoich wychowawców dzieci przygotowany bardzo kolorowe i ciekawie zaprojektowane kartki z wykorzystaniem różnych technik plastycznych.

W ramach akacji udało się zebrać prawie 100 prac wychowanków, które zostały przekazane seniorom Domów Pomocy Społecznej „Zacisze" i „Przystań". Kartki przygotowane przez wychowanków stały się dla Seniorów okazją do uśmiechu, radości i wzruszenia, a także były przejawem otwartości na drugiego człowieka w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Bardzo dziękujemy wszystkim wychowankom za zaangażowanie się w akcję.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również