Wiadomości z Katowic

KATO Urban Corner - dzieje się!

  • Dodano: 2022-06-21 12:15

Pokazy filmowe, roślinne pogotowie czy warsztaty dla studentów i dzieci to propozycje na najbliższe dni w KATO Urban Corner - nowym miejscu na katowickim rynku. KATO Urban Corner to przestrzeń otwarta dla mieszkańców,  w której odbywają się przeróżne bezpłatne warsztaty i spotkania. Od przedszkolaka do seniora - każdy znajdzie coś dla siebie.

Przed nami KATO Urban Corner!

Organizatorzy zapraszają fanów kina na projekcję filmu Jonathana L. Ramsey’a - “Można panikować”. Już w czwartek 23 czerwca o godzinie 18:00 będzie można zobaczyć przepełniony nostalgią portret 62-letniego fizyka atmosferycznego, prof. Szymona Malinowskiego. Profesor zajmuje się zjawiskami prowadzającymi do zmian klimatycznych i alarmuje o nadchodzącym zagrożeniu. Szymon, który przez całe życie zawodowe edukował innych, jest ukazany w momencie kiedy musi poradzić sobie z osobistą tragedią, która skłania go do oceny dokonań życia. Wstęp bezpłatny.

Z kolei w niedzielę 26 czerwca KATO Urban Corner odwiedzi Damian Matynia - młody biolog oraz specjalista ds. ochrony środowiska. Od godziny 12:00 do 15:00 Damian będzie prowadził pierwszą pomoc dla domowych roślin w ramach Akademii Miejskiego Ogrodnika. Doradzi co zrobić, by uratować uschniętą paprotkę czy pożółkłą monsterę. Zapraszamy z doniczkami i zdjęciami – nasz ekspert z pewnością zrobi wszystko, by pomóc. Wstęp wolny!

Koniec czerwca (28 czerwca) to też ciekawe warsztaty dla studentów, które poprowadzi Majka Lipiak założycielka Fundacji Leżę i Pracuję. W trakcie spotkania studenci poznają i zastosują narzędzie o nazwie Theory of Change, czyli Teoria Zmiany. Dowiedzą się jak patrzeć na swoje pomysły na projekty, biznesy i działania społeczne z lotu ptaka i jak stawiać na te o solidnych fundamentach. Warsztaty są darmowe, zapisać można się TUTAJ ilość miejsc ograniczona.

KATO Urban Corner działa do końca września, więc atrakcji i wydarzeń nie zabraknie. W planach są kolejne projekcje filmowe, spotkania czytelnicze, wymiany ubrań czy gry miejskie. Wszystkie wydarzenia są darmowe, a pełne kalendarium znajduje się na stronie www.katourbancorner.pl

KATO Urban Corner będzie otwarte do końca września 2022 na rogu ul. Pocztowej i Młyńskiej.

Godziny otwarcia:

  • środa-niedziela 12:00-18:00.
  • w czasie trwania konferencji World Urban Forum 11 (26-30 czerwca): 12.00-20:00. 

Twórcą KATO Urban Corner jest kolektyw Mamy Projekt. Gospodarzem przestrzeni jest Miasto Katowice. Zadanie realizowane jest ze środków budżetu państwa.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również