Wiadomości z Katowic

Katowiccy policjanci na piknikach rodzinnych [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-06-01 09:15

Policyjni profilaktycy wraz z mundurowymi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wzięli udział w dwóch piknikach rodzinnych, na których promowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także w czasie wypoczynku nad wodą oraz w górach. Razem ze strażakami, funkcjonariuszami straży miejskiej i ratownikami rozmawiali o bezpieczeństwie. Bo bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.

Piknik po Biegu Ratownika

Jeden z pikników odbył się na terenie Parku Leśnego w Dolinie Trzech Stawów po "Biegu Ratownika", który był objęty patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach. Funkcjonariusze podczas wydarzenia promowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także przypomnieli mieszkańcom Katowic o zasadach bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach. Uczestnicy mogli również zobaczyć pracę służb na miejscu zdarzenia drogowego, gdyż podczas imprezy odbyła się symulacja wypadku drogowego z „zakleszczeniem” w samochodzie kierującego.

Festiwal Sportowy

Kolejnym wydarzeniem był "Festiwal Sportowy", który odbył się w Parku Giszowieckim w Katowicach. W związku ze sportowym charakterem imprezy policjanci wraz z katowicką Strażą Miejska promowali zasady bezpiecznej jazdy rowerem, hulajnogą oraz na rolkach. Piknik był również dobrą okazją aby przypomnieć mieszkańcom o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się wakacji, a także o właściwym zabezpieczeniu mieszkań podczas urlopów gdyż 15 czerwca przypada Europejski Dzień Zapobiegania Włamaniom do Domów. Wspomniane wydarzenie rozpocznie kampanie informacyjną pod nazwą "Stop włamaniom do domów", która dotyczy przeciwdziałania włamaniom do domów i mieszkań, nasilających się zwłaszcza w okresie urlopowym.

- W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym apelujemy o rozwagę podczas wyjazdów, a w szczególności w trakcie korzystania z kąpielisk, a także o używanie kasków bezpieczeństwa jeżdżąc na rowerze, hulajnodze czy rolkach - przekazują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również