Wiadomości z Katowic

Katowiccy policjanci pomogli kierującej, która miała atak epilepsji

  • Dodano: 2023-04-13 06:45, aktualizacja: 2023-04-13 06:58

Policjanci Referatu Patrolowo–Interwencyjnego katowickiej komendy pomogli kierującej, która miała atak epilepsji za kierownicą samochodu. Mundurowi udzielili kobiecie pierwszej pomocy i zapewnili jej opiekę do czasu przyjazdu karetki pogotowania.

Policjanci apelują do wszystkich o empatię i zainteresowanie nietypowymi zachowaniami na drodze, co może niejednokrotnie uratować czyjeś życie.

Do zdarzenia doszło na ulicy Iłłakowiczówny

Gdy policjanci z Referatu Patrolowo–Interwencyjnego Wydziału Prewencji katowickiej komendy jechali radiowozem na interwencję, zauważyli fiata punto, który stał na pasie ruchu z włączonym silnikiem i blokował przejazd innym samochodom. Kierujący, zdenerwowani postojem fiata trąbili, usiłując wymóc na kierującej zjechanie na pobocze drogi. Powiadamiając dyżurnego o podjęciu działania na ulicy Iłłakowiczówny, oficer dyżurny skierował na wcześniejszą interwencją inny patrol. Policjanci, widząc, że z kierującą, dzieje się coś niepokojącego, podbiegli do auta, wyłączyli silnik i udzielili jej pierwszej pomocy. Kobieta nie była w stanie odpowiedzieć logicznie na jakiekolwiek pytania. Jej stan zdrowia znacząco się pogarszał. Na miejsce natychmiast przyjechała wezwana karetka pogotowia, która zabrała 62-latkę do szpitala. Okazało się, że podczas jazdy kobieta doznała nagłego ataku epilepsji. Na szczęście sytuacja ta nie doprowadziła do żadnego zdarzenia drogowego, a kierująca w porę trafiła pod opieką lekarzy. Na miejsce dotarli również jej bliscy, którzy zabezpieczyli samochód.

W związku z zaistniałą sytuacją policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby reagowali w sytuacjach, kiedy zachowanie innych kierujących jest podejrzane. Wykonanie telefonu na nr 112 i powiadomienie odpowiednich służb może uratować komuś życie albo na przykład zapobiec dalszej jeździe przez nietrzeźwego kierującego.

Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również