Wiadomości z Katowic

Katowiccy policjanci spotkali się z seniorami z dzielnicy Piotrowice

  • Dodano: 2019-02-06 09:45

Policjanci z katowickiej komendy spotkali się z seniorami z dzielnicy Piotrowice. Wszystko po to, aby ostrzec ich przed oszustami wyłudzającymi pieniądze przez telefon.

Po spotkaniu, mundurowi wspólnie z seniorami przyklejali, na drzwi wejściowe do budynków, plakaty z radami „Jak nie dać się oszukać!”. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali wyposażeni w materiały edukacyjne - „Bezpieczeństwo Seniorów”, zakładki do książek oraz odblaski.

Celem wielkiej akcji katowickich policjantów pn. „Seniorze nie daj się oszukać!” jest oplakatowanie drzwi wejściowych do bloków na terenie Katowic, specjalnie przygotowanymi plakatami – naklejkami z ostrzeżeniem seniorów przed oszustami podającymi się za krewnych i policjantów. W ten sposób chcemy dotrzeć do wszystkich mieszkańców, aby powstrzymać falę przestępstw wobec seniorów.

Do działań włączyli się seniorzy z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Jana Bosco w Katowicach – Piortowicach

Spotkanie z seniorami przeprowadziła sierż. szt. Agnieszka Krzysztofik z Zespołu Profilaktyki Społecznej w Katowicach oraz dzielnicowi z katowickiej „czwórki” - mł. asp. Andrzej Wyskocki i sierż. Łukasz Słabik.

Policjanci na przykładach omówili, jak działają sprawcy metody na „wnuczka” i „policjanta”. Zaprezentowali również autentyczne nagranie z rozmowy oszusta z seniorem oraz szkolili najstarszych mieszkańców Katowic, jak nie dać się oszukać i nie stracić swoich oszczędności. Następnie policjanci zaprosili aktywnych seniorów do wspólnego przyklejania plakatów z ostrzeżeniem, na drzwi wejściowe w swoich budynkach.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa wszyscy uczestnicy spotkania zostali wyposażeni w materiały edukacyjne tj. w informatory - „Bezpieczeństwo Seniorów”, zakładki do książek oraz odblaski.

Dziękujemy za współpracę i poparcie naszej akcji Spółdzielni Mieszkaniowej „SILESIA” w Katowicach oraz Komunalnemu Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach.

Działania zorganizowane są w ramach programu profilaktycznego dla seniorów „Bezpieczna Przystań”.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.