Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Katowiccy policjanci wzięli udział w akcji ratunkowej

  • Dodano: 2018-02-09 08:00, aktualizacja: 2018-02-09 08:14

Katowiccy policjanci w nocy z środy na czwartek wzięli udział w akcji ratowniczej. Zagrożeni byli mieszkańcy bloku w dzielnicy Ligota, gdzie w mieszkaniu na drugim piętrze wybuchł pożar. Jeden z mundurowych, z objawami zatrucia tlenkiem węgla, noc spędził na obserwacji w szpitalu.

W środę około 22.30 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Katowicach został poinformowany o pożarze mieszkania na drugim piętrze jednego z bloków przy ul. Ligockiej oraz osobie stojącej na parapecie okna. W kilka minut od zgłoszenia na miejsce zdarzenia dotarli policjanci, którzy natychmiast rozpoczęli akcję ratowania życia i zdrowia mieszkańców bloku. Z relacji świadków wynikało bowiem, że mogą w nim znajdować się jeszcze lokatorzy. Do czasu przyjazdu straży pożarnej, policjanci zabezpieczyli miejsce pożaru oraz ewakuowali zagrożonych mieszkańców bloku. "Poziom zadymienia był wysoki i mundurowi ryzykowali swoje zdrowie, a nawet życie" - relacjonuje jeden ze świadków. W akcji gaśniczej wzięło udział 7 zastępów straży pożarnej.

Do szpitala został przewieziony mężczyzna z urazem nogi, który opuścił płonące mieszkanie skacząc z parapetu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Noc w szpitalu z objawami zatrucia tlenkiem węgla, spędził również jeden z wywiadowców Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, który na miejscu podejmował działania ratownicze.

Policjanci z biegłymi z zakresu pożarnictwa ustalają teraz przyczyny pożaru. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Katowice-Zachód.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.