Wiadomości z Katowic

Katowiccy policjanci zabezpieczają Światową Konferencję Antydopingową WADA 2019

  • Dodano: 2019-11-06 09:15

W dniach 5-7 listopada 2019 w Katowicach odbywa się Światowa Konferencja Antydopingowa WADA 2019.

Nad bezpieczeństwem uczestników konferencji, a także mieszkańców stolicy śląskiej aglomeracji czuwają katowiccy policjanci. Są oni wspierani przez policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach.

Wczoraj rozpoczęła się V Światowa Konferencja Antydopingowa Wada 2019. Po Lozannie, Kopenhadze, Madrycie i Johannesburgu, Katowice zostały wybrane na miejsce organizacji konferencji dotyczącej walki z dopingiem w światowym sporcie. Do stolicy śląskiej aglomeracji zjechali przedstawiciele rządów oraz krajowych i regionalnych organizacji antydopingowych, a także członkowie ruchu sportowego. Swoją obecnością zaszczycił uczestników również Prezydent RP Andrzej Duda. W konferencji biorą również udział zawodnicy, a także eksperci antydopingowi, aby podsumować ewolucję Clean Sport oraz przeprowadzić dyskusje i debaty dotyczące globalnego programu antydopingowego, jego praktyk i procesów. Podczas konferencji, Rada Fundacji WADA zatwierdzi Światowy Kodeks Antydopingowy 2021.

Nad bezpieczeństwem uczestników konferencji, która potrwa do 7 listopada 2019 roku, a także mieszkańców stolicy śląskiej aglomeracji czuwają policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Katowiccy mundurowi wspierani są przez policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.