Wiadomości z Katowic

Katowiccy policjanci zlikwidowali plantację marihuany

  • Dodano: 2020-03-23 08:15, aktualizacja: 2020-03-23 07:39

Wywiadowcy z katowickiej komendy zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich i zatrzymali 44-letniego plantatora.

Policjanci, oprócz 12 krzaków zakazanej rośliny, znaleźli również susz marihuany. Zatrzymany odpowie m.in. za uprawę i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Wywiadowcy katowickiej komendy podczas jednej z interwencji ustalili, że w mieszkaniu na osiedlu Witosa znajduje się domowa plantacja konopi indyjskich. Policjanci weszli do mieszkania, w którym był 44-letni właściciel. Mężczyzna wskazał policjantom pomieszczenie, gdzie ustawił namiot, w którym uprawiał zakazane rośliny. Plantacja wyposażona była w specjalny sprzęt oświetleniowy i grzewczy. Mundurowi przechwycili 12 krzewów konopi i susz marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów m.in. uprawy i posiadania znacznej ilości środków odurzających. Na czas trwającego postępowania mężczyzna został objęty policyjnym nadzorem. Zastosowano również poręczenie majątkowe. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.