Wiadomości z Katowic

Katowice: Ktoś ukradł ogrodzenie z wybiegu dla psów!

  • Dodano: 2020-05-27 15:15

Zuchwała kradzież w jednym z katowickich parków. W nocy z soboty na niedzielę w dzielnicy Bogucice ktoś zdemontował ogrodzenie wokół wybiegu dla psów. To był jeden z elementów zakończonej ledwie rok temu inwestycji za ponad 6 mln zł.

Zobacz także: Kto bestialsko zabił zwierzęta w Jaworznie? Zwłoki pływały w stawie

– Park rok temu został oddany po rewitalizacji do użytku mieszkańców. Jest on przedmiotem troski bardzo wielu osób, które korzystają z tego parku. Wybieg dla psów też był bardzo często uczęszczany. Nie wiem, wygląda to jak robota na zlecenie, bardzo nas to smuci. Wiemy, że wiele wiele osób chce się włączyć w pomoc w znalezieniu sprawcy – mówi Damian Stępień, radny z Bogucic.

Znalezienie sprawców może nie być proste. W Parku Boguckim nie ma monitoringu, a niewykluczone, że nie było też świadków, bo do kradzieży doszło w nocy, gdy padał deszcz. Mimo to policja liczy na to, że uda się nie tylko namierzyć sprawców, ale też odzyskać skradzione części płotu.

Katowice: Ktoś ukradł ogrodzenie z wybiegu dla psów!

Katowice: Ktoś ukradł ogrodzenie z wybiegu dla psów!

-Ujawniono brak trzynastu przęseł, ponadto dwa przęsła były porzucone nieopodal tego miejsca. Tutaj czynności w tej sprawie prowadzą kryminalni z drugiego komisariatu, którzy mają na celu ustalić kto dopuścił się zniszczenia mienia, a także szybkiego odzyskania skradzionych przęseł – mówi mł. asp. Agnieszka Żyłka, KMP w Katowicach.

Jedno takie przęsło kosztuje 300 zł. Najprawdopodobniej ktoś musiał wywieźć je większym samochodem. Wokół parku są kamery monitoringu miejskiego, ale nie wiadomo czy udało się nagrać złodziei.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Paulaaaa

    Ludzie to wszystko zniszczą. Poza tym ten wybieg jest często brudny, ludzie nie sprzątają po swoich pieskach mimo ze jest kosz na odchody. Ja sama mam pieska i idąc z nim na spacer zabieram zestaw Psia Torebka- jest to papierowa torebka z łopatka i mam problem z głowy. Ludzie zacznijcie dbać o swoje najbliższe otoczenie a nie z każdego miejsca robicie psia toaletę.

  • Jo[...]ca

    Mnie zastanawia co tam kosztowało 6mln?

  • Marek

    Byłem tam dzisiaj z moją sunią. Lubimy to miejsce ze względu na jego piękno i atrakcyjność. Nie do pojęcia, że ktoś teraz patrzy na ogrodzenie swojego domu i z satysfakcją myśli, że mu się udało za darmochę. Takim społeczeństwem bez kultury jesteśmy. Rząd zniósł obostrzenia w limitach liczby osób w knajpach a teatry nadal zamknięte. Będzie coraz gorzej w takich sprawach jak ta z parku w Katowicach.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.