Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Katowice miastem świata

  • Dodano: 2017-08-18 09:00

​W marcu br., Miasto Katowice, jako jedyne miasto z Polski, w ramach otwartej procedury konkurencyjnej zostało zakwalifikowane do międzynarodowego projektu pn.: „World Cities" 2017-2018, zarządzanego przez Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej (DG REGIO) Komisji Europejskiej.

Celem inicjatywy jest promocja i wymiana doświadczeń oraz najlepszych praktyk między Unią Europejską i krajami spoza Unii. Projekt wynika z przyjętego przez Komisję Europejską priorytetu na lata 2014-2020 odnoszącego się do wspierania zrównoważonego rozwoju miast. Jest całkowicie finansowany przez Unię Europejską i aktualnie pilotowany przez 5 krajów spoza Unii tj.: Korea Południowa, RPA, Australia, Indonezja, Wietnam.  W ramach współpracy bilateralnej  Australii z Unią Europejską zostały wybrane miasta: Adelajda – Manchester , Canberra - Praga, Melbourne – Hamburg, natomiast miasto Katowice będzie współpracować z australijskim Miastem Hobart – stolicą Tasmanii. Wypracowane obszary kooperacji dotyczą: efektywności energetycznej oraz świadomości zmian klimatycznych, wsparcia start-up'ów i klastrów, zarządzania na poziomie metropolitalnym oraz sektora muzyki. Projekt trwać będzie do roku 2018, natomiast zakłada się, że jego efekty będą miały wymiar długookresowy a współpraca między miastami będzie miała charakter sieciowy.

Najnowsze informacje z Katowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Hyatt.

    KATOWICE-miastem OGRODÓW ale PIWNYCH!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.