Wiadomości z Katowic

Katowice: Policjanci po pościgu zatrzymali poszukiwanego

  • Dodano: 2019-09-19 10:15

Katowiccy dzielnicowi z II komisariatu zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości.

Kiedy mundurowi byli w rejonie kamienicy, w której miał się ukrywać poszukiwany, zauważyli mężczyznę, który na widok policjantów zaczął uciekać.

Policjanci podjęli pościg i go zatrzymali. Najbliższy czas spędzi w zakładzie karnym.

Do zdarzenia doszło w katowickiej dzielnicy Dąbrówka Mała. Dzielnicowi z II komisariatu uzyskali informację, że w jednej z kamienic ma się ukrywać mężczyzna poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Kiedy byli w rejonie budynku, zauważyli mężczyznę, który na widok policjantów zaczął uciekać. Mężczyzna pobiegł w kierunku nieużytków porośniętych wysokimi krzakami i pokrzywami myśląc, że to ułatwi mu ucieczkę. Już kilka chwil później mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Jak się okazało ma do „odsiedzenia” wyrok prawie 80 dni. Zgodnie z wyrokiem męzczyzna dopuścił się przestępstwa z art 224 § 2 Kodeksu karnego: kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego albo osoby do pomocy mu przybranej do przedsięwzięcia lub zaniechania prawnej czynności służbowej podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Mężczyzna został już osadzony w zakładzie penitencjarnym.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • ryl

    sukces bo ma 80 dni do odsiadki a co z tymi co mają po 12 lat i więcej ?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.