Wiadomości z Katowic

Katowice poszukują kandydatów na rodziny zastępcze ​

  • Dodano: 2022-08-01 10:15

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach, będący organizatorem rodzinnej pieczy zastępczej poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. W rodzinnych formach pieczy zastępczej przebywają dzieci, które z różnych względów znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i nie mogą pozostawać pod opieką rodziców.

Poszukiwane rodziny zastępcze

Każde dziecko pragnie domu i rodziny, która da wsparcie i poczucie bezpieczeństwa, doceni i wytłumaczy. Jednak nie każde dziecko ma tyle szczęścia, by móc wzrastać w takich warunkach. Niestety na terenie naszego miasta wciąż brakuje rodzin zastępczych gotowych przyjąć pod opiekę dzieci tego potrzebujące.

W związku z powyższym katowicki urząd poszukuje osób, które czują wewnętrzne pragnienie niesienia ciepła i miłości, które jednocześnie są gotowe poświęcić dzieciom czas i serce.

- Apel kierujemy do osób odpowiedzialnych i odważnych, gotowych podjąć to wyzwanie - czytamy  w komunikacie Urzędu Miasta w Katowicach.

Zadaniem rodziny zastępczej jest opieka i wychowanie dzieci w tradycyjnym systemie rodzinnym oraz w atmosferze sprzyjającej prawidłowemu rozwojowi dzieci. 

Ośrodek rodzinom zastępczym zapewnia wsparcie psychologiczne, pedagogiczne oraz prawne.

Informacje dotyczące rodzin zastępczych zawodowych dostępne w dziale ds. Rodzin z Dziećmi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach, ul. Jagiellońska 17. Tel. 32 251 00 87, 32 251 14 51, 32 251 78 17 wew. 119, e-mail: dr@ mops.katowice.pl 

Informacje dotyczące rodzin zastępczych spokrewnionych i niezawodowych dostępne w Zespole ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Katowicach, ul. Wojewódzka 23. Tel. 32 251 71 31, 32 203 17 50, e-mail: zpz@ mops.katowice.pl.

Katowice poszukują kandydatów na rodziny zastępcze ​

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również