Wiadomości z Katowic

Katowice: Remont wiaduktu w Murckach

  • Dodano: 2020-02-14 10:00

Wybrano nowego wykonawcę przebudowy wiaduktu w ciągu ul. Kołodzieja nad ul. Bielską (DK 86) w Katowicach.

Do prac przystąpi w poniedziałek 17 lutego, w związku z tym wprowadzone zostaną w tym rejonie zmiany w organizacji ruchu.

Wznowienie prac od 17 lutego na wiadukcie w ciągu ul. Kołodzieja nad ul. Bielską (DK86)

W poniedziałek 17 lutego wznowione zostają prace na wiadukcie w Murckach nad drogą krajową nr 86. Zakres prac wymaga wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu, która będzie polegać na zamknięciu dla ruchu pojazdów południowej jezdni ul. Bielskiej, czyli w kierunku jazdy do Katowic. W okresie wykonywania prac ruch dwukierunkowy – po jednym pasie w każdym kierunku jazdy – będzie odbywał się na jezdni w kierunku jazdy do Tychów – mówi  Ewa Lipka rzecznik prasowy urzędu miasta.

Czasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać przez okres około 3 miesięcy. W tym czasie wykonawca naprawi wadliwie wykonaną zaprawę, wypiaskuje powierzchnię oraz nałoży nową zaprawę na wiadukcie. Przypomnijmy, że roboty budowlane na wiadukcie wzdłuż ul. Kołodzieja w Murckach zostały przerwane ze względu na odstąpienie od umowy z winy wykonawcy, za co został obciążony karami umownymi. Koszt wznowienia prac, zgodnie z zakończoną procedurą przetargową i umową z nowym wykonawca wynosi 1,69 mln zł.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • zawiedziony

    Co za paranoja !Kto to odbiera taką fuszerkę ? Po remoncie wiaduktu za dwa tygodnie były już dziury ,asfalt położyli a guliki były zaniżone, kto to odbierał chyba jakieś głąby,i znowu będzie to samo-paranojaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.