Wiadomości z Katowic

Katowice: Rozsądne parkowanie - wspólne kontrole Policji i Straży Miejskiej

  • Dodano: 2020-01-23 09:30

Katowiccy policjanci wspólnie ze Strażnikami Miejskimi z Katowic, przeprowadzili akcję dotyczącą niewłaściwego parkowania pojazdów na terenie miasta Katowice.

Mundurowi szczególną uwagę zwracali na pojazdy pozostawione na drogach dla rowerzystów, chodnikach, w obrębie przejść dla pieszych, przystanków komunikacji miejskiej oraz skrzyżowań.


Mundurowi, reagując na zgłoszenia mieszkańców oraz mając na uwadze ich bezpieczeństwo, przeprowadzili akcję mającą na celu eliminowanie nieprawidłowego parkowania. Wychodzenie na przejście dla pieszych za zaparkowanego samochodu bądź manewr omijania na drodze rowerowej, może stwarzać zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi i rowerzyści. Stróże prawa pozostawiali na przedniej szybie nieprawidłowo zaparkowanych samochodów informację o popełnionym wykroczeniu, za które stosowano środek oddziaływania wychowawczego w postaci upomnienia.

Na zdjęciu widać policjanta obok samochodu w tel widać budynki Na zdjęciu widać strażnika miejskiego obok samochodu w tel widać budynki 

Działania Komendy Miejskiej Policji wraz z katowicką Strażą Miejską w zakresie uporządkowania parkowania w mieście cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony przechodniów, którzy zgłaszali mundurowym swoje spostrzeżenia co do nieprawidłowo zaparkowanych samochodów, dlatego też następne działania, będą realizowane już niebawem w różnych częściach miasta.

Na zdjęciu widać radiowóz i samochód obok przejścia 

Do wielu zdarzeń drogowych, w których poszkodowanymi są piesi i rowerzyści, dochodzi w wyniku zbyt słabej widoczności tych uczestników ruchu drogowego, czego przyczyną są między innymi nieprawidłowo zaparkowane pojazdy. Pamiętajmy ! Zderzenie z jadącym samochodem daje niewielkie szanse na przeżycie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, dlatego apelujemy do kierowców o rozsądne parkowanie !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również