Wiadomości z Katowic

Katowice: Ruszyły prace w Dolinie Trzech Stawów. Krąg taneczny rozebrany

  • Dodano: 2023-04-12 11:45

Zgodnie z zapowiedzią władz Katowic ruszyły prace modernizacyjne na terenie Doliny Trzech Stawów. W ubiegłym tygodniu zakończyła się rozbiórka kręgu tanecznego. Ile potrwa modernizacja terenu po północnej stronie Stawu Kajakowego?

Konieczność remontu kręgu tanecznego znajdującego się w Dolinie Trzech Stawów zaczęła przewijać się przez publiczną dyskusję już kilka lat temu, a w lutym 2023 roku UM Katowice zapowiedział szeroki i wieloetapowy projekt związany z rozwojem terenów rekreacyjnych i zieleni miejskiej.

Ratusz podpisał wówczas umowy z wykonawcami inwestycji dotyczących czterech parków w Katowicach - terenie Wełnowca, Kostuchny, Ochojca oraz pograniczu Bogucic, Zawodzia i Dąbrówki Małej. Realizację nowych parków w Katowicach prezydent Marcin Krupa zadeklarował w swojej „Umowie z mieszkańcami" w 2018 roku.

Ruszył remont kręgu tanecznego w Dolinie Trzech Stawów

Dzięki nowym parkom mieszkańcy zyskają miejsca do rekreacji i odpoczynku praktycznie za progiem własnych domów. Parki będą zlokalizowane w kilku dzielnicach – zrewitalizowany i rozbudowany będzie park na Wełnowcu, zrewitalizowany zostanie park w dolinie rzeki Ślepiotki oraz teren przy Stawie Kajakowym w Katowickim Parku Leśnym, wykonane zostaną także parki przy ul. Wantuły oraz przy ul. Leopolda/ul. LeRonda. Umowy na realizację pięciu zadań zostały podpisane z dwoma firmami, a koszt pac w sumie to ponad 40,6 mln zł – wyjaśnia prezydent Katowic  Marcin Krupa.

Wśród tych zadań pojawiła się rewitalizacja terenu przy Stawie Kajakowym w Dolinie Trzech Stawów. Inwestycję realizuje firma Garden Designers z Lublina.

Prace obejmują przebudowę północnej części widowni i sceny kręgu tanecznego znajdującego się w Katowickim Parku Leśnym. Pojawią się tam nawierzchnie dla pieszych oraz elementy małej architektury. Koszt prac to ponad 4,3 mln zł. Prace mają się zakończyć najpóźniej w drugim kwartale przyszłego roku – informuje Sandra Hajduk, rzeczniczka prasowa katowickiego ratusza.

Podczas spacerów i rekreacji w Dolinie Trzech Stawów warto zwrócić uwagę na ograniczenia w poruszaniu się i konieczność zmiany trasy pieszych wędrówek czy rowerowych wycieczek. Ścieżka w bezpośrednim sąsiedztwie jest bowiem wyłączona z użytku.

dolina trzech stawów krąg taneczny

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jan

    Na dzień 23 czerwca 2023 przy kręgu tanecznym nad Stawem Kajakowym nie widać ani pracowników, ani sprzętu. Robota rozgrzebana, teren nie jest zabezpieczony. Ciekawe co z terminami?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również