Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Katowice: w Biegu Damy Radę wzięło udział prawie 300 osób [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2019-03-31 09:30, aktualizacja: 2019-03-31 10:52

Dolina Trzech Stawów w Katowicach przyciągnęła w sobotę blisko 300 uczestników Biegu Damy Radę. Uczestnicy rywalizowali na dystansie 5 i 10 km, odbył się także marsz nordic walking.

Blisko 300 osób wzięło udział w specjalnym biegu Damy Radę, który rozegrano 30 marca w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach.

Celem biegu Damy Radę jest aktywizacja mieszkańców dzielnicy Zawodzia do działania na rzecz społeczności lokalnej, integracja mieszkańców dzielnicy przy wspólnym działaniu, propagowanie zdrowego stylu życia i promocja miasta Katowice jako miasta aktywnych mieszkańców – mówią organizatorzy, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „Mocni Razem” i UM Katowice.

Bieg Katowice: prawie 300 osób na starcie

Uczestnicy wystartowali o godz. 11.00. Do pokonania były dwa dystanse do wyboru: 5 i 10 km. Spora grupa chodziarzy wzięła udział w towarzyszącym biegowi marszu nordic walking.

W biegu wzięło udział blisko 300 osób z wielu miast województwa śląskiego i Małopolski, w tym katowiczanie, a także przedstawiciele władz Katowic i regionu. Biegaczy dopingował m.in. europoseł Marek Plura, który przed rozpoczęciem biegu mówił o zagadnieniach związanych z integracją.

Dla rodzin i dzieciaków organizatorzy przygotowali specjalną strefę aktywności, m.in. puszczanie baniek mydlanych, malowanie twarzy, animacje czy pokazy strzelania. Po biegu odbyły się występy muzyczne.

Bieg został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice, Marcina Krupy.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.