Wiadomości z Katowic

Katowice: Zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

  • Dodano: 2019-10-30 09:15

Zmiany w organizacji ruchu zatwierdzone przez wydział transportu związane z obchodami dnia "Wszystkich Świętych" będą obowiązywać przez okres trzech dni, tj. od 1 do 3 listopada.

Nowe oznakowanie będzie wprowadzone w nocy z 31 października na 1 listopada. Kierowcy muszą się przygotować na zmiany w rejonach:

  • ul. Nowotarska - jeden kierunek ruchu od ul. Wrocławskiej do ul. Podhalańskiej,
  • ul. Popiełuszki - jeden kierunek ruchu od ul. Le Ronda do ul. Technicznej,
  • ul. Gospodarcza - jednokierunkowy zjazd z parkingu,
  • ul. Damrota - zakaz ruchu na odcinku od ul. Przemysłowej do ul. Powstańców,
  • ul. Bronisławy - jeden kierunek ruchu od ul. Panewnickiej do ul. Poleskiej,
  • ul. Cmentarna - zakaz ruchu już od ul. Oswobodzenia,
  • ul. Bracka - przeznaczenie prawego pasa (na odcinku cmentarza) na potrzeby parkingowe i związane z tym zawężenia wlotów na skrzyżowanie ul. Złotej i ul. Chorzowskiej.

W pozostałych rejonach policja może wprowadzić czasowe zmiany lub kierowanie ruchem uwzględnione od sytuacji i potrzeby.

W okresie Wszystkich Świętych na drogach w pobliżu cmentarzy, częściej niż zwykle spotkamy osoby piesze poruszające się poboczem lub jezdnią. Powinniśmy zatem jechać ostrożnie i mieć na uwadze, że pieszy o zmroku dostrzegany jest przez kierującego niemal w ostatniej chwili. Pieszych uczulamy, aby zadbali o własne bezpieczeństwo i jeśli nie jest to absolutnie konieczne nie korzystali z jezdni, a jeśli już muszą – by pamiętali o zasadzie szczególnej ostrożności i elementach odblaskowych.

Bezpłatna komunikacja miejska

W okresie „Wszystkich Świętych", tj. w dniach: 31 października, 1 i 2 listopada 2019 r. komunikacja autobusowa, tramwajowa i trolejbusowa będzie funkcjonowała według zmienionego rozkładu jazdy, w tym także zostanie uruchomionych 15 specjalnych linii. 

Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również