Wiadomości z Katowic

Katowicka drogówka podsumowała działania na rzecz bezpieczeństwa piszych

  • Dodano: 2020-02-08 17:00

Przez dwa ostanie dni katowicka drogówka przeprowadziła działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych.

W środę przeprowadzono działania pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. Natomiast w miniony czwartek katowiccy policjanci przyłączyli się do ogólnopolskich działań „NURD”. Przez dwa dni od wczesnych godzin rannych policjanci prowadzili wzmożone kontrole, aby zapewnić bezpieczeństwo niechronionym uczestnikom ruchu drogowego.

Mundurowi ujawnili łącznie ponad 500 wykroczeń

Policjanci katowickiej drogówki w ramach działań „Bezpieczny pieszy” oraz ogólnopolskich działań „NURD” zwracali szczególną uwagę na zachowania kierujących samochodami wobec użytkowników rowerów i pieszych, obejmując szczególnym nadzorem miejsca, w których ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe.
Wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego najbardziej zagrożona wypadkami grupa to piesi. W sytuacji jakiejkolwiek kolizji zwykle ponoszą najcięższe obrażenia. Z analizy zdarzeń drogowych wynika, że większość tych zdarzeń spowodowali kierujący pojazdami, którzy nie udzielali pieszemu pierwszeństwa. Niestety część zdarzeń związanych z potrąceniem pieszego miała miejsce na przejściach dla pieszych, gdzie przepisy chronią ich w sposób szczególny. Zdarzały się jednak przypadki, gdy to pieszy wtargnął na jezdnie w miejscu do tego niedozwolonym. Od początku roku katowicka drogówka odnotowała już 11 zdarzeń z udziałem pieszych w tym jeden wypadek śmiertelny.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Baron

    niech kontrolują tylko pieszych, a nie niby kontrola pieszych a upieranie się na kierowców i tak. dobrze, ze kierowcy mają yanosika

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.