Wiadomości z Katowic

Katowicka drogówka podsumowała działania pn. Trzymaj się prawego pasa

  • Dodano: 2022-01-14 06:45, aktualizacja: 2022-01-14 07:06

Katowiccy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania pn. „Trzymaj się prawego pasa”. Pod szczególnym nadzorem policjantów z katowickiej drogówki byli kierujących, którzy naruszyli obowiązek jazdy prawostronnej poprzez tamowanie i utrudnianie ruchu, jadąc lewym pasem, pomimo tego, że prawy pas był wolny. W trakcie działań mundurowi ujawnili prawie 90 wykroczeń.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach podsumowali działania pn. „Trzymaj się prawego pasa”. Mundurowi swoje kontrole przeprowadzali głównie na drogach dwujezdniowych, gdzie najczęściej popełniane jest wykroczenie naruszenia obowiązku jazdy prawostronnej.

Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez uregulowanie płynności ruchu i ograniczenie nieprawidłowych zachowań na drogach. Podczas całodniowych działań policjanci zwracali szczególną uwagę na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadąc lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas ruchu jest wolny. Taka praktyka jest niestety wciąż powszechna wśród kierujących. Takie zachowania mogą być jednak bardzo niebezpieczne i stwarzać zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci przypominają, że lewy pas służy do wykonywania manewru wyprzedzania i omijania, a kierowcy zobowiązani są poruszać się prawym pasem, jak najbliżej prawej krawędzi jezdni. W innym przypadku wykroczenia, za które mogą zostać ukarani mandatem karnym oraz otrzymać 2 punkty karne. W trakcie działań policjanci katowickiej drogówki ujawnili aż 86 wykroczeń, z czego 29 dotyczyło właśnie „nietrzymania się prawego pasa”. 23 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi, pozostali zostali pouczeni. W działaniach udział wziął również profilaktyk z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, policjanci ujawnili samochód który miał cofnięty licznik przebiegu kilometrów. Zatrzymali również 2 dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdów.

Katowicka drogówka podsumowała działania pn. Trzymaj się prawego pasa

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.